نگاهی به قدرت خرید دلار در طول ۱۰۰ سال گذشته

نگاهی به قدرت خرید دلار در طول ۱۰۰ سال گذشته
خلاصه اخبار

دلار و در نگاه گسترده‌تر پول‌‌های فیات هیچ محدودیتی در عرضه ندارند و بانک‌های مرکزی با توجه به نیازشان می‌توانند اقدام به چاپ آن‌ها کنند. همین امر باعث شده تا تورم و بی‌ارزش شدن پول در طول زمان، خصوصیات جدایی‌ناپذیر ارزهای فیات باشند.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، کنترل مرکزی دولت‌ها بر «پول» که اساسی‌ترین ابزار مبادله محسوب می‌شود، بیشتر اوقات به یک فاجعه اقتصادی ختم شده و آن‌ها را به تغییر سیستم قبلی و استفاده از سازوکارهای جدید واداشته است. در آخرین سیستم اقتصادی که بیشتر کشورها آن را به کار گرفتند نیز مفهومی به نام تورم زاده شد.

بیت کوین می‌تواند با عرضه محدودش و شبکه‌ای که امنیت آن به مراتب از سیستم‌‌های بانکی قدرتمندتر است، جایگزین مناسبی برای پول‌های امروزی باشد. شفافیت پروتکل بیت کوین و نحوه عرضه آن که باعث شده میزان کل بیت کوین‌های در گردش را بتوان در هر لحظه به دست آورد، مزیتی غیر قابل اجتناب نسبت به پول‌های کاغذی است.

این نمودار ارزش ۱ دلار آمریکا را از زمان تاسیس فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) تا ۱۰۰ سال بعد یعنی سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است، قدرت خرید یک دلار آمریکا طی صد سال گذشته به شدت کاهش یافته است و در حال حاضر چیزی حدود کمتر از یک بیستم اوایل قرن ۲۰ قدرت دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.