نکات مهم و افزایش ۱۵ درصدی قیمت طرح ترافیک در سال جدید

نکات مهم و افزایش ۱۵ درصدی قیمت طرح ترافیک در سال جدید
خلاصه اخبار

معاونت حمل‌ونقل و ترافیک با اشاره به نکاتی مهم درباره اجرای طرح ترافیک سال جدید از افزایش ۱۵ درصدی قیمت طرح خبر داد .

نکات مهم و افزایش ۱۵ درصدی قیمت طرح ترافیک در سال جدید

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، معاونت حمل‌ونقل و ترافیک اعلام کرد طرح جدید ترافیک در دومین سال اجرا تغییر چندانی نسبت به سال ۹۷ نداشته و تنها با تصویب شورای اسلامی شهر تهران نرخ ورود به طرح ترافیک به میزان ۱۵ درصد افزایش یافته است.

یکی از الزامات ورود به محدوده طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج یا فرد سابق) ثبت‌نام در سامانه “تهران من” است که مالکان خودرو با یک‌بار ثبت مشخصات فردی و خودرو در این سامانه می‌توانند از طریق شارژ حساب شهروندی‌ نسبت به تردد در این محدوده‌ها اقدام کنند.

بر اساس طرح ترافیک سال ۹۸ امتیازاتی برای ساکنان محدوده‌ طرح ترافیک و دارندگان معاینه فنی برتر در نظر گرفته شده، ساکنان محدوده طرح ترافیک پس از ثبت‌نام در سامانه با ارائه سند مالکیت یا اجاره ملک به همراه فیش پرداخت شده عوارض نوسازی و پسماند به دفاتر خدمات الکترونیک شهر علاوه بر یک‌بار خروج رایگان پیش از ساعت ۸:۳۰ و یک‌بار ورود رایگان پس از ساعت ۱۷ به محدوده از تخفیف ۵۰ درصدی بهره‌مند خواهند شد.

همچنین حداقل نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک بر اساس مصوبه شورای شهر برای خودروهای با معاینه فنی برتر و تردد در ساعات غیر اوج ترافیک در سال آینده ۱۴ هزار و ۴۹۰ تومان و حداکثر نرخ برای خودروهای بدون معاینه فنی برتر در ساعات اوج ۴۱ هزار و ۴۰۰ تومان خواهد بود.

یکی از تسهیلات جدیدی که سال جاری به استفاده‌کنندگان از طرح ترافیک داده می‌شود مهلت یک‌ماهه برای پرداخت بدهی است. یعنی دارنده هر خودرو پس از هر بار ورود به محدوده طرح ترافیک تا یک ماه مهلت دارد هزینه را بپردازد در غیر این صورت باید هم بدهی و هم جریمه راهنمایی و رانندگی را پرداخت کند.

بر اساس این گزارش ، سهمیه‌های مربوط به جانبازان، خبرنگاران و سایر موارد بدون تغییر اعمال خواهد شد.

منبع : ebinews.com