نوسان قیمت دلار آزاد/ بازگشت قیمت سکه به کانال ۱۵ میلیون تومانی

نوسان قیمت دلار آزاد/ بازگشت قیمت سکه به کانال ۱۵ میلیون تومانی
خلاصه اخبار

قیمت‌ دلار و طلا امروز سه‌شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱، نوساناتی داشته است. وضعیت بازار دلار، طلا و سکه را بخوانید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار دلار، طلا و سکه امروز نوساناتی دارد. قیمت دلار در صرافی ملی با افزایش نسبت به روز گذشته، 27802 تومان اعلام شد.

دلار در بازار آزاد امروز نسبتا ثبات دارد. قیمت‌ها در بازار ارز از کف قیمتی دیروز (که در کانال پایین‌تر بود)، بیشتر و از سقف قیمتی کمتر است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، قیمت دلار نیمایی امروز با 75 تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به 25699 تومان رسیده است.

نوسانات قیمت طلا و سکه

علاوه بر دلار، در بازار طلا و سکه نیز امروز نوساناتی وجود دارد. بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت طلا در لحظه تنظیم این خبر روند کاهشی دارد و اکنون به یک میلیون و 396 هزار و 642 تومان رسیده است.

اما قیمت سکه کاهشی است و اکنون با قیمت 15 میلیون تومان معامله می‌شود. این رقم نسبت به روز گذشته همین ساعات بیشتر است. دیروز قیمت به کانال پایین‌تر برگشته بود.

همچنین قیمت سکه طرح قدیم، اکنون روند نزولی دارد و به 14 میلیون و 33 هزار تومان رسیده است. این رقم نسبت به همین ساعات در روز گذشته بیشتر است.

اما نرخ اونس جهانی در لحظه تنظیم این خبر کاهشی است و با قیمت 1802 دلار معامله می‌شود.

سیگنال‌های موثر بر بازارها

به گزارش تجارت‌نیوز، در مدت اخیر بازارهای مالی، تحت تاثیر مذاکرات وین قرار داشتند. البته بانک مرکزی نیز گزارش رشد نقدینگی در 1400را منتشر کرده است که در مورد تورم سیگنال افزایشی دارد.

با وجود مدتی توقف در مذاکرات هسته‌ای، هفته گذشته مذاکرات برجام در دوحه قطر برگزار شد. با وجود امیدواری‌‌های ابتدایی، اما در نهایت گفتگوها بدون نتیجه به پایان رسید.

در این میان نگاه‌های متفاوتی نسبت به آینده مذاکرات هسته ای وجود دارد. بریخی از شکست گفتگوها سخن می‌گویند و گروهی معتقدند هنوز امیدواری برای به نتیجه رسیدن آنها وجود دارد.

افزایش نگرانی‌ها از آینده تورم

انتشار گزارش اسفند بانک مرکزی و مشخص شدن عملکرد شبکه بانکی در سال 1400، نگرانی‌ها را از آینده تورم در کشور افزایش داده است.

افزایش همزمان رشد پایه پولی و ضریب فزاینده در کنار ادامه استقراض دولت از بانک‌ها، نگرانی‌ها را از آینده نرخ تورم، تشدید کرده است.

متاسفانه، به نظر می‌رسد که اگر دولت فکری به حال افزایش بدهی‌های خود به شبکه بانکی و رشد پایه پولی و نقدینگی نکند، در آینده باید منتظر تشدید تورم و افزایش بیشتر سطح قیمت‌ها باشیم. در این مورد، مطالعه گزارش افزایش نگرانی‌ها از آینده تورم پیشنهاد می‌شود.

بازارهای دلار، طلا و سکه از این موارد اثر می‌پذیرند و نوساناتی را تجربه می‌کنند.

آخرین اخبار از تحولات بازارها را در صفحه گزارش بازارهای تجارت‌نیوز بخوانید.