نوبخت: بودجه 99 دوسالانه خواهد بود

نوبخت: بودجه 99 دوسالانه خواهد بود
خلاصه اخبار

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اصلاح ساختار بودجه در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ عملیاتی می‌شود، گفت: مقرر شد تا نیمه آذر بودجه۹۹ با نگاه ۲ساله به مجلس تقدیم شود.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اصلاح ساختار بودجه در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ عملیاتی می‌شود، گفت: مقرر شد تا نیمه آذر بودجه ۹۹ با نگاه ۲ساله به مجلس تقدیم شود.

محمد باقر نوبخت با بیان اینکه اصلاح ساختار بودجه در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ عملیاتی می‌شود به تشریح آخرین چکش کاری‌های مجلس بر اصلاحیه اصلاح ساختار بودجه‌ریزی سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد ایران و دستور مقام معظم رهبری ملزم به نگاهی بلند‌مدت و ۲ ساله به نحوه بودجه‌ریزی هستیم.  معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: این نگاه ۲ ساله ما را مجاب می‌کند تا قسمتی از مدیریت منابع موجود کشور را بر اساس فشار‌های ناجوانمردانه تحریم‌ها پایه‌ریزی کنیم و از این فشار‌ها برای کشور فرصت شکوفایی فراهم آوریم. در واقع هدفمان همان شعاری خواهد بود که در ابتدای تقدیم اصلاحیه اصلاح ساختار بودجه به شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی مطرح کردیم؛ یعنی کاهش سهم درآمد‌های نفتی در بودجه کشور.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: کلیات این اصلاحیه بسیار مفصل بود به همین دلیل در ۴ فصل و ۹ بسته گنجانده شد تا مجلس شورای اسلامی بتواند آن را بررسی کند. مقرر است تا در نیمه آذر بودجه۹۹ با نگاه ۲ ساله به مجلس تقدیم شود. معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ساختار بودجه۹۸ طبق مصوب سال گذشته مجلس شورای اسلامی اجرایی می‌شود، بیان کرد: با توجه به اینکه بررسی حجم گسترده اصلاح ساختار بودجه در مجلس زمانبر است ما نیز بررسی‌ها و سنجش‌های خود را برای بودجه‌ریزی متوقف نکرده‌ایم و بر اساس اصلاحیه اصلاح ساختار بودجه، بودجه سال آینده را تدوین می‌کنیم؛ چرا که تا حدودی می‌دانیم مجلس شورای اسلامی با نظر سازمان برنامه و بودجه کشور و شورای‌عالی اقتصادی سران سه قوه موافق است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.