نمایش دقیق ‌و لحظه‌ای نماد های پر تراکنش در تارنمای TSETMC

نمایش دقیق ‌و لحظه‌ای نماد های پر تراکنش در تارنمای TSETMC
به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

روح الله دهقان، مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ضمن بیان مطلب فوق به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: با توجه به بازخوردها و همچنین نیاز سرمایه گذاران، از امروز در تارنمای TSETMC فاکتور جدیدی که حاوی اطلاعات حایز اهمیت، دقیق و شفاف تر است جایگزین نماد های پر بیننده شد. 
وی ادامه داد: نماد های پربیننده دارای ماهیت روشن و اثر گذاری نبود و نتایج بررسی های کارشناسی نشان داد یکی از فاکتور هایی که حاوی اطلاعات دقیق و با اهمیت است و می تواند در تصمیم گیری سهام داران نقش ایفا کند، بحث تراکنش های یک نماد معاملاتی است.
مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در توضیح جزییات این تغییر افزود: تراکنش نماد معاملاتی نشان دهنده تعداد دفعات معاملات سهام شرکت های بورسی و فرابورسی است.
روح الله دهقان با بیان اینکه اطلاعات این فاکتور جدید دقیق و لحظه ای است و مستقیما از سوی سامانه معاملات ارسال می شود، افزود: بعضا افرادی با استفاده از ربات سعی می کردند آمار نماد های پر بیننده را بر اساس اهداف خاص تغییر دهند. این موضوع سردرگمی و مشکلات متعددی برای سهامداران و معامله گران ایجاد می کرد ودرخواست‌های بسیاری برای تغییر و اصلاح آن داشتیم که درمجموع برای افزایش شفافیت بازار و افزایش دقت اطلاعات و جلوگیری از سو استفاده نماد های پر تراکنش جایگزین نماد های پر بیننده شد. 
وی در پایان گفتگو با سنا تاکید کرد: همواره بازخوردها و پیشنهادات سرمایه گذاران و کاربران تارنمای TSETMC مورد توجه مدیریت فناوری بورس تهران بوده و هست و در راستای احترام به درخواست های خانواده بازار سرمایه از هیچ اصلاحی دریغ نمی کنیم.