نماد یک صندوق طلا درج شد

نماد یک صندوق طلا درج شد

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بر اساس اطلاعیه صادر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، درج نماد شرکت صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر طلای زرین آگاه در سامانه پس از معاملات انجام گرفت.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده، موضوع فعالیت این صندوق، سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر گواهی سپرده سکه طلا پذیرفته شده در بورس کالا است.

همچنین، موسسان ۱۰۰ درصد از واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز صندوق به تعداد یک میلیون واحد را متعهد شده و مابقی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق به تعداد ۹۹ میلیون واحد به ارزش مبنای هر واحد ۱۰ هزار ریال برای پذیره‌نویسی و خرید عموم عرضه می شود.

به این ترتیب، تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری قابل انتشار ۱۰۰ میلیون واحد بوده و ۹۹ میلیون واحد آن با ارزش اسمی هر واحد ۱۰ هزار ریال پذیره‌نویسی عمومی می‌شود و هر یک از دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری به نسبت تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری خود در خالص دارایی های صندوق سهیم اند.

صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر طلای زرین آگاه در نظر دارد واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق را براساس مجوز سازمان بورس از طریق بازار صندوق های سرمایه‌گذاری قابل معامله بورس کالا پذیره‌نویسی کند.

پذیره‌نویسی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری طلای زرین آگاه با نماد «مثقال» از شنبه ۲۷ آذر ماه در بورس کالا آغاز می‌شود و به مدت ۵ روز کاری ادامه می‌یابد تا «مثقال» به عنوان ششمین صندوق طلایی بورس کالا در کنار نمادهای طلا، زر، عیار، گوهر و کهربا قرار گیرد.

صندوق طلای زرین آگاه از نوع صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر گواهی سپرده سکه طلا (ETF) بوده و موسسان آن، شرکت سبدگردان آگاه و شرگت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه است.

خرید واحدهای ETF نیز مستلزم دریافت کد معاملاتی فعال در سیستم شرکت سپرده گذاری مرکزی بوده و سفارش‌های خرید باید مضربی از یک ورقه باشد و محدودیت حجمی برای هر سفارش خرید یک ورقه تعیین شده است و حداکثر تعداد اوراق قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حقوقی بدون محدودیت است.

معاملات ثانویه واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله، پس از اتمام پذیره‌نویسی و ثبت صندوق در بازار صندوق های سرمایه‌گذاری (قابل معامله) بورس کالا آغاز می‌شود و دارندگان و متقاضیان خرید می توانند از طریق کارگزاران عضو بورس کالا اقدام به خرید یا فروش این واحدها کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.