نماد هجرت عرضه اولیه جدید بازار فرابورس

نماد هجرت عرضه اولیه جدید بازار فرابورس
خلاصه اخبار

شرکت پخش هجرت به عنوان سومین شرکت بزرگ پخش دارویی شنبه هفته جاری در بازار فرابورس عرضه خواهد شد.

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده 2 اساسنامه، عبارت از خرید، فروش، واردات و صادرات هرگونه مواد و محصولات دارویی، بهداشتی، آرایشی و تجهیزات پزشکی، سرمایه گذاری و مشارکت در سایر شرکت ها، انعقاد قراردادهای مربوط به واگذاری و گرفتن حق امتیاز و انجام کلیه امور بازرگانی مجاز در خصوص محصولات مذکور است. فعالیت اصلی شرکت طی سال مالی 97 خرید و فروش هرگونه مواد و محصولات دارویی بوده است.

در ترکیب سهامداری آن، شرکت داروسازی فارابی با ۳۵.۵ درصد، تهران شیمی با ۲۴.۸ درصد، پارس دارو با ۲۰.۹ درصد و تیپیکو با ۱۸.۸ درصد دیده می شوند.

شرکت پخش هجرت با داشتن قریب به ۱۰ درصد سهم بازار سومین شرکت پخش بزرگ دارویی ایران است. براساس گزارشات کدال، درآمدهای عملیاتی شرکت در طی دوره سه ماهه منتهی به 31 خرداد 1398 نسبت به سه ماهه مشابه در سال گذشته 48 درصد رشد داشته است. بهای تمام شده شرکت نیز به همین نسبت رشد کرده است و اما سود خالص شرکت نسبت به سال گذشته 10 برابر رشد کرده است که عملکرد بسیار خوبی محسوب می شود. این ارزندگی در کنار سهامدارعمده آن (داروسازی فارابی) که سابقه عرضه دکپسول را دارد می تواند نوید از کسب سود مناسب برای خریداران این سهم باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

برچسب‌ها