نقش بانک المانی در توقیف ۲ نفتکش چینی حامل گاز مایع ایران در سنگاپور

نقش بانک المانی در توقیف ۲ نفتکش چینی حامل گاز مایع ایران در سنگاپور
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، این دو کشتی با نام‌های گس اینفینیتی و گس دیگنیتی تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نقض کرده‌اند. آنها زمان بارگیری، فرستنده‌های خود را خاموش کرده بودند تا موقعیت آنها در نزدیکی تنگه هرمز شناسایی نشود و از چند روز پس از اینکه پر از سوخت شده بودند، […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، این دو کشتی با نام‌های گس اینفینیتی و گس دیگنیتی تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نقض کرده‌اند. آنها زمان بارگیری، فرستنده‌های خود را خاموش کرده بودند تا موقعیت آنها در نزدیکی تنگه هرمز شناسایی نشود و از چند روز پس از اینکه پر از سوخت شده بودند، دوباره آنها را روشن کردند. این بانک آلمانی به یک نفتکش دیگر حاوی گاز مایع ایران اشاره می‌کند که متعلق به شرکت تجاری کنولن چین بود. برخی گزارش‌ها از آزاد بودن کنونی این نفتکش‌ها دلالت دارند و برخی نیز اعلام می‌کنند که یکی از آنها در راه ایران است و دیگری همچنان در آب‌های سنگاپور به‌سر می‌برد.طبق اسناد دادگاه، بانک «نورد ال‌بی» اعلام کرده مالکان نفتکش گس‌دیگنیتی حضور در آب‌های ایران را رد کرده‌اند، ولی اطلاعات مکانی روزهایی که در دسترس نبودند با زمان خاموش شدن فرستنده‌هایشان تطابق دارد. این بانک همچنین مدعی است گزارش روزانه سفر این کشتی‌ها که توسط مالکانشان تهیه شده ناخوانا بوده و نام کشتی را مشخص نکرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.