نفت سقوط کرد

نفت سقوط کرد

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

در آغاز معاملات روز دوشنبه 15 اردیبهشت، قیمت‌های نفت در حالی سقوط کرد که تنش‌های آمریکا و چین امید به بازگشت اقتصادی حتی با پایان یافتن پاندمی کرونا را کمرنگ نموده و این در حالی است که اقتصادهای جهان، تسهیل محدودیت‌های مقابله با ویروس کرونا را آغاز کرده‌اند.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا( دابلیوتی‌آی) در همان آغاز معاملات 7.6 درصد یا 1.46 دلار سقوط کرد و به 18.27 دلار رسید.

این شاخص در ادامه تا ساعت 7:30 به وقت تهران سقوط خود را به 6.37 درصد کاهش داشت و به 18.52 دلار بازگشت.

قیمت نفت آمریکا هفته گذشته 17 درصد جهش کرده بود.

قیمت‌های نفت خام 6 درصد سقوط کرد

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت هم، در آغاز معاملات 3.4 درصد سقوط کرد و به 25.54 دلار رسید؛ اما تا ساعت 7:30 به وقت تهران، سقوط خود را به 2.04 درصد یا 54 سنت کاهش داد و به 25.90 دلار بازگشت.

برنت هفته گذشته پس از 3 هفته سقوط متوالی 23 درصد جهش کرده بود.

قیمت‌های نفت طی هفته گذشته در حالی تقویت شدند که کاهش تولید نفت 10 میلیون بشکه‌ای اوپک پلاس آغاز شد و شرکت‌های انرژی آمریکا هم 53 چاه نفت خود را بستند تا تعداد کل آنها به 325 حلقه کاهش یابد که این، کمترین تعداد چاه فعال آمریکا از ژوئن 2016 میلادی تا کنون است.

هرچند اظهارات تهدیدآمیز ترامپ برای افزایش تعرفه‌های چین به منظور تلافی شیوع ویروس کرونا و مقصر اعلام کردن پکن، حال‌وهوای بازارها را بر هم زد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.