نفت سبک عربستان گران‌تر می‌شود

نفت سبک عربستان گران‌تر می‌شود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، پنج تحلیلگر از شش تحلیلگران در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کردند قیمت فروش رسمی گرید «عرب لایت» در اکتبر ۴۰ تا ۵۰ سنت در هر بشکه افزایش پیدا خواهد کرد. طبق این نظرسنجی، قیمت فروش رسمی گرید «عرب اکسترا لایت» نیز ممکن است حداکثر یک دلار در هر […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، پنج تحلیلگر از شش تحلیلگران در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کردند قیمت فروش رسمی گرید «عرب لایت» در اکتبر ۴۰ تا ۵۰ سنت در هر بشکه افزایش پیدا خواهد کرد. طبق این نظرسنجی، قیمت فروش رسمی گرید «عرب اکسترا لایت» نیز ممکن است حداکثر یک دلار در هر بشکه گران‌تر شود.

به گفته منابع تجاری، حاشیه سود پالایشگاه‌های آسیایی برای سوخت‌های تقطیری ماه گذشته رشد کرد و از قیمت‌های گریدهای نفتی سبک که بازدهی بیشتری در تولید این محصولات دارند پشتیبانی کرد. اما نوسان حاشیه سود نفت دارای سولفور بالا پیش‌بینی قیمت گریدهای نفت سنگین «عرب مدیوم» و «نفت سنگین عرب» را برای خریداران دشوار کرده است.پنج نفر از میان شش تحلیلگر کاهش قیمت «نفت سنگین عرب» به میزان ۱۰ سنت تا یک دلار را پیش‌بینی کردند؛ درحالی‌که یک نفر افزایش ۴۰ سنتی قیمت آن را انتظار داشت. بر اساس این گزارش، شرکت نفتی آرامکو قیمت نفت خود را بر مبنای نظرات مشتریانش و پس از محاسبه تغییرات ارزش نفت خود طی یک ماه گذشته بر مبنای بازدهی و قیمت محصولات تعیین می‌کند. مقامات آرامکو درباره قیمت فروش رسمی ماهانه این کشور اظهارنظر نمی‌کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.