نفت به ۷۶ دلار در هر بشکه رسید

خلاصه اخبار

قیمت نفت خام برنت پس از افت بیش از ۴ دلاری طی دو روز گذشته در معاملات امروز اندکی افزایش یافت و به ۷۶ دلار و ۷۷ سنت در هر بشکه رسید. به گزارش سیگنال، به نقل از خبرگزاری دانشجو، به نقل از رویترز ، پس از اینکه عربستان سعودی اعلام کرد قطع عرضه نفت […]

قیمت نفت خام برنت پس از افت بیش از ۴ دلاری طی دو روز گذشته در معاملات امروز اندکی افزایش یافت و به ۷۶ دلار و ۷۷ سنت در هر بشکه رسید.

به گزارش سیگنال، به نقل از خبرگزاری دانشجو، به نقل از رویترز ، پس از اینکه عربستان سعودی اعلام کرد قطع عرضه نفت توسط ایران را به خاطر تحریم‌های نفتی آمریکا جبران خواهد کرد، قیمت نفت روندی کاهش داشته است. تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت ایران ماه آینده میلادی اجرایی می شود .

نفت خام برنت پس از افت بیش از 4 دلاری طی دو روز گذشته در معاملات امروز اندکی افزایش یافت و در ساعت 3:20 به وقت گرینویچ با 28 سنت افزایش معادل 0.4 درصد، 76.77 دلار در هر بشکه معامله شد .

نفت وست تگزاس اینترمدیت هم 23 سنت معادل 0.4 درصد افزایش یافت و 66.66 دلار در هر بشکه به فروش رسید .
خالد الفلیح، وزیر انرژی عربستان در کنفرانس سرمایه گذاری در ریاض گفت علی‌رغم اختلال در تولید نفت به خاطر تحریم‌های آمریکا علیه ایران که در 4 نوامبر اجرایی می‌شود، عربستان برای برطرف کردن نیاز مشتریان نفت آماده است .
ریویکین سکیوریتیز استرالیا گفت:« پس از اینکه عربستان اطمینان داد می‌تواند نفت بیشتری به بازار جهانی عرضه کند، قیمت نفت کاهش فوق العاده ای داشت» .

تحلیلگران می گویند علیرغم این کاهش قیمت، بازار نفت به خاطر تحریم‌های ایران همچنان بی رونق باقی می ماند .
بانک آمریکایی مورگان استنلی اعلام کرد:« ما قیمت 85 دلار در هر بشکه را برای نفت خام در پایان سال جاری میلادی پیش بینی می کنیم» .

هرچند دورنمای اقتصادی جهان در سال 2019 تیره و تار خواهد بود .
چین در روز چهارشنبه اعلام کرد که می تواند از مناطقی که تحت تاثیر جنگ تجاری بین واشنگتن و چین قرار گرفته‌اند حمایت مالی کند. در این جنگ هر دو طرف عوارض بر صدها کالا وضع کردند .