نفت امریکا هدف انتقام‌جویی چین می‌شود؟

نفت امریکا هدف انتقام‌جویی چین می‌شود؟
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا یک هفته پیش با تهدید چین به وضع تعرفه‌های جدید از اول سپتامبر، باعث شعله‌ور شدن مجدد تنش‌های تجاری میان دو کشور شد. آمریکا چین را به دستکاری ارزش یوآن متهم کرده است. چین بزرگ‌ترین واردکننده نفت جهان و یکی از بزرگ‌ترین خریداران […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا یک هفته پیش با تهدید چین به وضع تعرفه‌های جدید از اول سپتامبر، باعث شعله‌ور شدن مجدد تنش‌های تجاری میان دو کشور شد. آمریکا چین را به دستکاری ارزش یوآن متهم کرده است. چین بزرگ‌ترین واردکننده نفت جهان و یکی از بزرگ‌ترین خریداران نفت آمریکا در نیمه اول سال میلادی گذشته بود؛ اما واردات نفت چین از آمریکا بلافاصله پس از آغاز جنگ تجاری میان دو کشور کاهش پیدا کرد و با تشدید آن، تقریبا در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۸ متوقف شد. آمار گردآوری شده توسط شرکت «کلیپر دیتا» نشان می‌دهد که خرید نفت چین از آمریکا در جولای به پایین‌ترین میزان در ۱۰ ماه گذشته سقوط کرد. متیو اسمیت، مدیر تحقیقات کالا در شرکت «کلیپر دیتا» به شبکه سی‌ان‌بی‌سی اظهار کرد: خریداران چینی نگران هستند مبادا تعرفه‌های تلافی‌جویانه روی واردات نفت آمریکا وضع شود.شاخص‌های قیمت نفت جهانی برنت و وست‌تگزاس اینترمدیت چهارشنبه گذشته در پی تشدید نگرانی‌ها نسبت به پیامدهای جنگ تجاری آمریکا و چین، به پایین‌ترین قیمت خود از ژانویه سقوط کرده بودند. در این بین طبق گزارش رویترز به نقل از منابع بازرگانی آگاه، شرکت بازرگانی یونی‌پک چین یک ابرنفتکش برای حمل نفت خام آمریکا به چین را در سپتامبر کرایه کرده که نخستین واردات محموله نفت آمریکا به چین از زمان اعلام تعرفه‌های جدید توسط ترامپ محسوب می‌شود.

کشتی که از سوی یونی‌پک کرایه شده است، از نوع VLCC است که قادر است دو میلیون بشکه نفت خام حمل کند. بنا بر آمار رفینتیو آیکان، چین حدود ۱۱ میلیون بشکه نفت آمریکا را در اوت دریافت خواهد کرد که بالاترین میزان از ژوئن سال ۲۰۱۸ به‌شمار می‌رود. حدود ۱/ ۴ میلیون بشکه نفت قرار است در سپتامبر به چین برسد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.