نفت آلوده روسیه به آسیایی‌ها قالب شد

نفت آلوده روسیه به آسیایی‌ها قالب شد
خلاصه اخبار

شرکت‌های بازرگانی ویتول و یونی پک حدود ۷۰۰ هزار تن نفت آلوده روسیه را که خریداران اروپایی حاضر به قبول آن نشده بودند به آسیا فرستادند.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، خط لوله دروژبای روسیه و همچنین محموله‌های نفتی که از طریق بندر اوست لوگا صادر می‌شوند به کلرید ارگانیک آلوده هستند که می‌تواند به تجهیزات پالایشگاهی آسیب بزند. در نتیجه، روسیه ناچار شد صادرات خود به اروپا را کاهش دهد.

به گفته معامله‌گران، ویتول و یونی پک پالایشگاه‌های مستقل چینی را هدف گرفته‌اند که به دریافت این نفت علاقه نشان داده‌اند.با این حال خریداران محتاطانه برخورد کرده‌اند زیرا نفت اورال آلوده روسیه باید در مخازن نگهداری شده و چندین بار با نفت پاک رقیق شود تا میزان کلرید ارگانیک آن کاهش پیدا کند و به تجهیزات پالایشگاهی آسیب نزند. معامله‌گر یک پالایشگاه چینی به رویترز گفت: قیمت نهایی باید مشخص شود و باید تست‌های کیفیت بیشتری انجام گیرد. پس از آن مشخص شدن قیمت امکان پذیر خواهد بود. کلرید ارگانیک در نفت خام باعث خوردگی و نابودی واحدهای پالایش می‌شود. تخمین ارزش این نفت برای معامله‌گران دشوارترین بخش است، زیرا فروش نفت آلوده تاکنون سابقه نداشته است. معامله‌گران اروپایی اظهار کرده‌اند محموله‌های نفت آلوده با تخفیف ۱۰ تا ۲۰ دلار در هر بشکه عرضه شدند اما خریداران معدودی علاقه نشان دادند. نفت اورال روسیه از بالتیک در حال حاضر ۷۴ دلار در هر بشکه معامله می‌شود.

برچسب‌ها