نفتکش ایران عازم مقصدی نامعلوم

نفتکش ایران عازم مقصدی نامعلوم
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، نفتکش ایرانی که امریکا به دنبال توقیف ان در جبل الطارق بود، بدون مشخص کردن مقصدش در مدیترانه حرکت می کند، در همین حین  گمانه زنی های متعددی در مورد مقصد نهایی 2 میلیون بشکه محموله نفت خام این نفتکش وجود دارد. فرستنده های ماهوارهای نفتکش ادریان دریا […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، نفتکش ایرانی که امریکا به دنبال توقیف ان در جبل الطارق بود، بدون مشخص کردن مقصدش در مدیترانه حرکت می کند، در همین حین  گمانه زنی های متعددی در مورد مقصد نهایی 2 میلیون بشکه محموله نفت خام این نفتکش وجود دارد. فرستنده های ماهوارهای نفتکش ادریان دریا روز شنبه بندر ترکیه در مرسین را به عنوان مقصد نشان می‌دادند که با مقصد اولیه کالاماتا در یونان متفاوت بود. مقامات یونان  پس از تهدید تحریم های امریکا علیه کشورهایی که به این نفتکش کمک می کنند  گفتند پذیرای این کشتی ایرانی نخواهد بود.  توقف این کشتی در ترکیه هم روابط این کشور با امریکا را پیچیده تر می کند. اطلاعات ردیاب ها نشان می دهد روز یکشنبه نفتکش ادریان دریا 1 که قبلاً ان را گریس1 می نامیدند، از جزیره سیسیل ایتالیا گذشته است. دولت ترامپ قصد دارد با تهدید تحریم ها جلوی حرکت این نفتکش و فروش محموله ان را بگیرد. این نفتکش می تواند نفت خامش را به کشتی های کوچکتر انتقال دهد و انها را به ترکیه یا سوریه بفرستد یا حتی می تواند با خاموش کردن فرستنده ماهواره ای، مکان نهایی خود را مخفی سازد. نفتکش ادیان دریا نمی تواند بدون تخلیه بخشی از نفتش از کانال سویز عبور کند چون وزن این نفتکش با این حجم از بار برای عبور از کانال سویز زیاد است. کانال سویز به دریای سرخ  متصل می شود و از انجا می‌تواند به خلیج فارس و ایران برسد.ادریان دریا سفر خود را هفته گذشته پس از امضا شدن حکم ازادی اش توسط مقامات جبل الطارق اغاز کرد. مقامات انگلیس این کشتی را به اتهام حمل نفت به سوریه توقیف کرده بودند. اگر ترکیه این کشتی را قبول کند یا اجازه انتقال نفت ان را در اب هایش بدهد ، روابطش با امریکا بیش از پیش پیچیده می شود. روابط ترکیه و امریکا بر سر تصمیم ترکیه برای خرید یک سیستم دفاع موشکی از روسیه تیره شده است. مقامات ترکیه نظری در مورد پهلو گرفتن این کشتی در مرسین نداده اند. تلاش امریکا برای توقیف این نفتکش قبل از ترک جبل الطارق مورد قبول دادگاه جبل الطارق قرار نگرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.