نفتکش‌های آسیب‌دیده نزدیک امارات بررسی می‌شوند

نفتکش‌های آسیب‌دیده نزدیک امارات بررسی می‌شوند
خلاصه اخبار

دو نفتکشی که در حملات پنج شنبه گذشته در خلیج عمان آسیب دیدند، پیش از اینکه محموله آنها تخلیه شود، در نزدیکی سواحل امارات متحده عربی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.شرکت کشتیرانی «برنهارد شولت» اعلام کرد: ارزیابی صدمات وارد شده به کشتی کوکوکاکوریجیس ژاپن و آماده کردن مقدمات انتقال کشتی به کشتی محموله متانول این نفتکش پس از اینکه مقامات شارجه بررسی‌های امنیتی را کامل کردند، آغاز خواهد شد.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، حملات روز پنج‌شنبه که طی آن نفتکش نروژی فرونت‌آلتر نیز آسیب دید، تنش‌ها در خاورمیانه را تشدید کرده است. این حملات پس از وقوع انفجارهای مشابه در چهار نفتکش شامل دو نفتکش سعودی در نزدیکی سواحل امارات متحده عربی در ماه میلادی گذشته، روی داده‌اند. طبق آمار رهگیری کشتی رفینیتیو آیکان، کشتی فرونت‌آلتر نزدیک بندر خورفکان شارجه مستقر شده است و کشتی کوکوکا کوریجیس نزدیک بندر کلبای این امیرنشین لنگر انداخته است.شرکت «برنهارد شولت» در بیانیه‌ای اعلام کرد: خدمه ما در داخل کشتی کوکوکا کوریجیس مانده و در سلامت کامل به سر می‌برند. تعداد ۲۱ خدمه کشتی کوکوکا کوریجیس پس از این مورد امدادرسانی قرار گرفتند، توسط نیروهای آمریکایی به کشتی خود برگردانده شدند. شرکت فرونت لاین که اپراتور فرونت‌آلتر است نیز اعلام کرد خدمه شرکت فرونت‌آلتر نیز پس از اینکه توسط قایق‌های ایرانی نجات پیدا کردند، از فرودگاه بندرعباس به فرودگاه بین‌المللی دبی پرواز کردند. این شرکت اعلام کرد یک گروه متخصص به بازرسی فرونت‌آلتر خواهد پرداخت و پس از آن تصمیم گرفته خواهد شد که چگونه محموله نفتای این کشتی تخلیه شود. بر‌اساس گزارش خبرگزاری رویترز، هنوز معلوم نیست چه کسی در بررسی این نفتکش‌ها شرکت خواهد کرد. پس از حملات ۱۲ مه که طی آن یک نفتکش نروژی هم آسیب دیده بود، امارات متحده عربی یک تحقیقات را با همکاری آمریکا، عربستان سعودی، نروژ و فرانسه آغاز کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.