نظرسنجی کیتکو ۲۶ آپریل؛ بازگشت بازار طلا به روند صعودی

نظرسنجی کیتکو ۲۶ آپریل؛ بازگشت بازار طلا به روند صعودی
خلاصه اخبار

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی هفتگی کیتکو که در 26 آپریل منتشر شده، اکثریت تحلیلگران حرفه‎ای وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت در مورد بازگشت قیمت طلا به روند صعودی در هفته جاری خوش‌بین هستند.

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی هفتگی کیتکو که در ۲۶ آپریل منتشر شده، اکثریت تحلیلگران حرفه‎ای وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت در مورد بازگشت قیمت جهانی طلا به روند صعودی در هفته جاری خوش‌بین هستند.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، روز سه‌شنبه قیمت هر اونس طلا در قراردادهای آتی به پایین‌ترین میزان از ابتدای سال جاری میلادی رسید و با قیمت هزار و ۲۶۷ دلار و ۹۰ سنت معامله شد. با این حال بازگشت به روند صعودی از روز چهارشنبه آغاز شد و به مدت سه روز ادامه یافت. در معاملات روز جمعه قیمت طلا به هزار و ۲۸۶ دلار و ۱۰ سنت به ازای هر اونس رسید.

نظرسنجی کیتکو ۲۶ آپریل؛ بازگشت بازار طلا به روند صعودی

در تازه‌ترین نظرسنجی کیتکو، ۱۸ تحلیلگر حرفه‌ای وال‌استریت شرکت کردند که از میان آنها هشت نفر، معادل ۴۴ درصد، افزایش قیمت و ۶ نفر، معادل ۳۳ درصد، کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند. در عین حال، چهار نفر یا ۲۲ درصد هیچ نظری در مورد قیمت طلا در هفته آینده نداشتند.

همچنین از میان ۴۳۷ نفر سرمایه‌گذاران خرد که در این نظرسنجی شرکت کردند، ۲۳۹ رای‌دهنده، معادل ۵۵ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۴۰ نفر، معادل ۳۲ درصد کاهش قیمت این فلز گرانبها را پیش‌بینی کردند. ۵۸ رای‌دهنده یا ۱۳ درصد نیز نظری در مورد روند قیمت طلا نداشتند.

در آخرین نظرسنجی انجام‌شده اما اکثریت تحلیلگران وال‌استریت کاهش قیمت طلا بدبین و اکثریت سرمایه‌گذاران مین‌استریت افزایش قیمت آن را پیش‌بینی کرده بودند.

نظرسنجی کیتکو ۲۶ آپریل؛ بازگشت بازار طلا به روند صعودی

شان لاسک، تحلیلگر ارشد موسسه والش تریدینگ، معتقد است میانگین ۲۰۰ روزه قیمت طلا حدود هزار و ۲۶۷ دلار تا هزار و ۲۶۸ دلار بوده و اگر قیمت جهانی طلا از سطح هزار و ۲۸۸ دلار عبور کند، بار دیگر به هزار و سیصد دلار به ازای هر اونس خواهد رسید.

در همین حال، جیم ویکوف، تحلیلگر ارشد کیتکو می‌گوید، روند نزولی قیمت طلا ادامه پیدا خواهد کرد؛ دلیل آن هم بازار سهام قدرتمند است که رقابتی تنگاتنگ با بازار طلا دارد.

باب هابرکورن، تحلیلگر ارشد موسسه آزجی‌او فیوچرز هم به ادامه قدرت بازار سهام و تضعیف قیمت‌ طلا معتقد است.

منبع : tejaratnews.com

برچسب‌ها