نظرسنجی کیتکو ۱۹ جولای؛ طلا باز هم گران می‌شود

نظرسنجی کیتکو ۱۹ جولای؛ طلا باز هم گران می‌شود
خلاصه اخبار

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی هفتگی کیتکو که در نوزدهم جولای منتشر شده، اکثریت تحلیلگران حرفه‎ای وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت به ادامه روند صعودی قیمت جهانی طلا در هفته جاری خوش‌بین هستند.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، این افزایش قیمت پس از اظهارات یک مقام ارشد فدرال‌رزرو رخ داد. توضیحات او موجب شد تا تحلیلگران از کاهش ۲۵ واحدی نرخ بهره در نشست ماه جاری بانک مرکزی امریکا مطمین شوند.

در معاملات اولیه روز جمعه، قیمت هر اونس طلا تا هزار و ۴۵۲ دلار و ۶۰ سنت بالا رفت. پس از ان اما روند کاهشی به خود گرفت و در ساعات پایانی با قیمت هزار و ۴۲۵ دلار و ۱۹ سنت معامله شد.

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی هفتگی کیتکو که در نوزدهم جولای منتشر شده، اکثریت تحلیلگران حرفه‎ای وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت به ادامه روند صعودی قیمت جهانی طلا در هفته جاری خوش‌بین هستند.

به گفته فیل فلین، تحلیلگر گروه پرایس فیوچرز، علاوه بر اظهارات مقامات فدرال‌رزرو که افزایش قیمت طلا را به دنبال داشته، تنش‌ها میان ایران و غرب نیز تشدید شده که این هم دلیل دیگری برای ادامه روند صعودی بازار این فلز گرانبها خواهد بود.

در تازه‌ترین نظرسنجی کیتکو، ۱۲ تحلیلگر حرفه‌ای وال‌استریت شرکت کردند که از میان انها هشت نفر معادل ۶۷ درصد، افزایش قیمت و سه نفر معادل ۲۵ درصد، کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند. همچنین یک نفر معادل هشت درصد هیچ نظری در مورد اینده کوتاه‌مدت فلز زرد نداشتند.

از سوی دیگر، از میان ۶۴۳ نفر سرمایه‌گذاران خرد که در این نظرسنجی شرکت کردند، ۴۷۷ رای‌دهنده، معادل ۷۴ درصد افزایش قیمت طلا و ۹۶ نفر، معادل ۱۵ درصد کاهش قیمت این فلز گرانبها را پیش‌بینی کردند. ۷۰ رای‌دهنده یا ۱۱ درصد نیز نظری در مورد روند قیمت طلا نداشتند.

در اخرین نظرسنجی انجام‌شده هفته گذشته، در حالی که اکثریت سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت به روند صعودی بازار طلا خوش‌بودند، اکثریت تحلیلگران وال‌استریت نظری در این مورد نداشتند.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز هم معتقد است به دنبال اظهارات روز پنج‌شنبه رییس فدرال‌رزرو نیویورک مبنی بر کاهش نرخ بهره که دلار امریکا را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بازار جهانی طلا افزایشی خواهد بود.

جیم ویکوف، کارشناس ارشد کیتکو با تکیه بر تحلیل‌های تکنیکال این بازار و افشین نبوی، تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه سرمایه‌گذاری ام‌کی‌اس سوییس، روند صعودی را برای طلا پیش‌بینی کرده‌اند.

شان لاسک، تحلیلگر ارشد موسسه والش‌تردینگ، معتقد است از یک‌سو تشدید تنش‌های ژیوپلیتیک در خاورمیانه و از سوی دیگر کاهش نرخ بهره فدرال‎رزرو به طور قطع افزایش قیمت‌ها را به دنبال خواهد داشت.

با این حال، به گفته ادریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی ادریان دی، قیمت جهانی طلا در هفته پیش رو بدون تغییر باقی خواهد ماند. با این حال، او هم در بلندمدت به افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی معتقد است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.