نظرسنجی کیتکو نیوز : دیدگاه محتاطانه تحلیلگران اقتصادی درباره روند صعودی قیمت طلا

نظرسنجی کیتکو نیوز : دیدگاه محتاطانه تحلیلگران اقتصادی درباره روند صعودی قیمت طلا
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، در حالی که قیمت جهانی طلا در روزهای گذشته با رشد فزاینده ای روبرو شده است، تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که بازار طلا احتمالا طی روزهای آینده با فشار فروش روبرو خواهد شد. بر اساس این گزارش طلا طی هفته ای […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، در حالی که قیمت جهانی طلا در روزهای گذشته با رشد فزاینده ای روبرو شده است، تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که بازار طلا احتمالا طی روزهای آینده با فشار فروش روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش طلا طی هفته ای که گذشت بهترین عملکرد خود را در 3 سال اخیر ثبت کرده است. تشدید تنش های تجاری بین آمریکا و چین و سیاست های پولی انبساطی بانک های مرکزی جهان عامل اصلی این رشد چشمگیر بوده است.

در نظرسنجی این هفته 16 تحلیلگر ارشد اقتصادی شرکت کرده اند که 12 نفر معادل 75 درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند. 2 نفر معادل 13 درصد پبش بینی کردند قیمت طلا با کاهش روبرو خواهد شد و 2 نفر دیگر نیز اعلام کردند قیمت طلا در روزهای آتی تغییر چندانی نخواهد داشت.

در نظرسنجی آنلاین نیز 910 نفر شرکت کرده اند که 599 نفر معادل 65 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با افزایش همراه خواهد بود. 187 نفر معادل 21 درصد گفتند قیمت طلا کاهش خواهد یافت و 124 نفر معادل 14 درصد نیز به عدم تغییر قیمت طلا رای دادند.

رشد قیمت طلا در شرایطی است که دولت چین برای نخستین بار در ده سال اخیر اجازه داده است تا ارزش یوان در برابر دلار 7 درصد افزایش یابد.

آدریان دی تحلیلگر ارشد اقتصادی در این باره گفت: احتمال اصلاح در بازار طلا وجود دارد و سرمایه گذاران باید محتاط باشند.

برخی تحلیلگران اقتصادی نیز معتقدند عوامل فصلی تاثیر مهمی در ادامه روند صعودی قیمت طلا خواهد داشت.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.