نظرسنجی کیتکو نیوز: ایا قیمت طلا به روند صعودی ادامه خواهد داد؟

نظرسنجی کیتکو نیوز: ایا قیمت طلا به روند صعودی ادامه خواهد داد؟
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، هفته گذشته روزهای پرنوسانی برای قیمت جهانی طلا بوده است ان هم در شرایطی که نگرانی ها درباره رکود اقتصادی جهان افزایش یافته و این مساله موجب شده تا سرمایه گذاران زیادی از بازار سهام به دارایی های امن تر مثل طلا و سایر فلزات گرانبها روی […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، هفته گذشته روزهای پرنوسانی برای قیمت جهانی طلا بوده است ان هم در شرایطی که نگرانی ها درباره رکود اقتصادی جهان افزایش یافته و این مساله موجب شده تا سرمایه گذاران زیادی از بازار سهام به دارایی های امن تر مثل طلا و سایر فلزات گرانبها روی اورند.

جاسپر لاولر تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه کاپیتال گروپ لندن در این باره گفت: تصور می کنم اکنون وقت ان است که قیمت طلا نفسی تازه کند ولی این روند چندان طو نخواهد کشید. بانک های مرکزی جهان در حال کاهش ارزش پول ملی هستند و این برای طلا خوب خواهد بود.

این هفته 17 تحلیلگر ارشد اقتصادی در نظرسنجی کیتکو نیوز شرکت کرده اند که از این تعداد 10 نفر معادل 59 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با افزایش روبرو خواهد شد. 3 نفر معادل 18 درصد اعلام کردند قیمت طلا با کاهش همراه می شود و 4 نفر معادل 24 درصد نیز به عدم تغییر طلا در روزهای اینده رای داده اند.

در نظرسنجی انلاین کیتکو نیوز هم این هفته 1140 نفر شرکت کردند که 815 نفر معادل 71 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با افزایش روبرو می شود. 168 نفر معادل 15 درصد اعلام کردند قیمت طلا با کاهش روبرو خواهد شد و 156 نفر معادل 14 درصد بر این باورند که قیمت طلا تغییری نمی کند.

قیمت طلا در هفته گذشته با افزایش 13 دلاری روبرو شده و به مرز 1520 دلار رسیده است.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اقتصادی ، کاهش بهره اوراق قرضه و افت شاخص سهام عامل مهمی برای رشد قیمت جهانی طلا خواهد بود.

به نظر می رسد اعتراضات سیاسی در هنگ کنگ نیز می تواند عامل مهمی برای افزایش قیمت جهانی طلا باشد.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که سطح حمایتی مهم برای قیمت طلا در شرایط کنونی 1480 دلار است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها