نظرسنجی جدید گالوپ: غالب مردم امریکا مخالفت عملیات نظامی علیه ایران هستند

نظرسنجی جدید گالوپ: غالب مردم امریکا مخالفت عملیات نظامی علیه ایران هستند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، تارنمای موسسه نظرسنجی گالوپ گزارش داد: این جامعه ۷۸ درصدی از پرسش شوندگان، گفته‌اند که تمایل دارند بحران میان ایالات متحده و ایران با استفاده از ابزارهای دیپلماتیک و اقتصادی حل و فصل شود و تنها اقلیت اندکی یعنی ۱۸ درصد امریکایی‌ها موافق انجام عملیات نظامی علیه ایران هستند. بر اساس این […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، تارنمای موسسه نظرسنجی گالوپ گزارش داد: این جامعه ۷۸ درصدی از پرسش شوندگان، گفته‌اند که تمایل دارند بحران میان ایالات متحده و ایران با استفاده از ابزارهای دیپلماتیک و اقتصادی حل و فصل شود و تنها اقلیت اندکی یعنی ۱۸ درصد امریکایی‌ها موافق انجام عملیات نظامی علیه ایران هستند.
بر اساس این نظرسنجی، تنها ۲۵ درصد جمهوریخواهان و ۱۱ درصد دموکرات‌ها موافق استفاده از عملیات نظامی علیه ایران هستند.
۴۲ درصد پاسخ‌دهندگان نیز در پاسخ به سوال دیگری، معتقدند که در صورت ناموفق بودن روش‌های دیپلماتیک و اقتصادی، امریکا باید متوسل به عملیات نظامی شود.
این نظرسنجی در نیمه دوم ماه ژوییه(تیر) انجام شده است.
به گزارش ایرنا، حدود ۱۵ ماه پیش امریکا در اقدامی یک‌جانبه از برجام خارج شد. برخلاف تصور کاخ‌سفید، ترامپ با خارج کردن امریکا از توافق هسته‌ای، کاری کرد که جامعه جهانی و به ویژه شرکای اروپایی ان بخش عمده‌ای از توجه خود را روی حفظ توافق هسته‌ای متمرکز کنند.
ایران با ماندن در برجام و بهره گیری از ظرفیتهای ان، روابط دیپلماتیک خود را تقویت و تلاش کرده و توانسته اعتبار ایران را در عرصه جهانی بهبود بخشد؛ به همین دلیل نگرانی‌های امروز امریکا خریداری در جامعه جهانی ندارد. در مرحله بعد، امریکا به تهدید نظامی روی اورد. اما ایستادگی ایران و ناتوانی امریکا در جلب نظر متحدان سنتی واشنگتن برای همکاری در گزینه نظامی، وقوع جنگ احتمالی بین ایالات متحده و جمهوری اسلامی ایران را بسیار کمرنگ کرد.
موسسه گالوپ از معتبرترین موسسات نظرسنجی در جهان است. جورج هاوس گالوپ یکی از متخصصان استفاده از روش‌های اماری در مطالعه افکار و عقاید عمومی، در ۲۷ دسامبر ۱۹۳۵ موسسه استخراج عمومی را بنیاد نهاد که به نام خود وی، گالوپ خوانده می‌شود.