نشست ویژه ایران و کره برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده/ جزییات انتقال احتمالی پول‌های ایران

نشست ویژه ایران و کره برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده/ جزییات انتقال احتمالی پول‌های ایران
خلاصه اخبار

ایران و کره جنوبی طی یک نشست کاری در ماه میلادی آینده در مورد جزئیات انتقال احتمالی پول‌های ایران پس‌از برداشته شدن تحریم‌ها و ازسرگیری واردات نفت ایران گفت‌وگو می‌کنند.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین

به‌گزارش یونهاپ نیوز، ایران و کره جنوبی در ماه آینده گفتگوهایی در سئول در مورد راه‌هایی برای حل مشکل پول‌های بلوکه‌شده تهران گفت‌وگو می‌کنند.

روابط دوجانبه بین ایران و کره به‌خاطر 7 میلیارد دلار سرمایه‌های ایران که در 2 بانک کره جنوبی مسدود شده تیره و تار شده‌است. وضع دوباره تحریم‌ها علیه ایران توسط دونالد ترامپ در 2018 عامل بلوکه شدن سرمایه‌های ایران بوده‌است.

با آغاز مذاکرات هسته‌ای ایران و درخواست مقامات این کشور برای برداشته شدن تحریم‌ها، این مسئله پیچیده هم دوباره مورد توجه قرار گرفته‌است.

طبق گفته مقامات سئول، انتظار می‌رود گروه کاری مشترکی بین دو کشور تشکیل شده تا در مورد جزئیات انتقال احتمالی پول‌های ایران پس‌از برداشته شدن تحریم‌ها و همچنین جوانب دیگر این کار در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات وین گفت‌وگو کنند. َگفت‌وگوهایی هم در مورد احتمال ازسرگیری واردات نفت ایران پس‌از برداشته شدن تحریم‌ها صورت می‌گیرد.

ایران که چهارمین ذخایر بزرگ نفت دنیا را در اختیار دارد یکی از عرضه‌کنندگان اصلی نفت به کره جنوبی بوده و در عوض، تجهیزات صنعتی، لوازم‌خانگی و قطعات خودرو از سئول وارد می‌کرده‌است.

کره جنوبی 7.8 میلیارد دلار نفت در 2017 از ایران وارد کرد اما از 2019، پس‌از تحریم صادرات نفت ایران توسط آمریکا، خرید نفت از این کشور را متوقف کرد.