نرخ های نجومی پروازهای خارجی/ بلیت پرواز تهران-پکن ٢٩٠ میلیون تومان

نرخ های نجومی پروازهای خارجی/ بلیت پرواز تهران-پکن ٢٩٠ میلیون تومان

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

نگارعلی_ وضعیت پروازهای خارجی در روزهای اخیر بسیار شفاف تر از روزهای ابتدایی پاندمی کرونا است؛ پرواز از تهران این روزها به مقاصد کشورهای ترکیه، عراق، ارمنستان و اسپانیا برقرار است و در آینده ای نزدیک پروازهایی به مقاصد چین، آلمان، فرانسه، دبی و لندن صورت خواهد گرفت.

جزئیات بیشتر در: چگونه گرانی 155 درصدی قیمت بلیت هواپیما منتفی شد؟

پاندمی کرونا صنعت گردشگری و خصوصا صنعت هواپیمایی و خطوط هواپیمایی را بیش از هر صنعت دیگری زمین گیر کرد به طوری که در روزهای ابتدایی شیوع این ویروس پروازها در کشور کاهش 75 در صدی را تجربه کرد و برای ماه های پیاپی پروازها به تعداد انگشت شماری برقرار بود و در ماه های اخیر با آغاز واکسیناسیون عمومی پروازها به برخی از کشورهای نامبرده شده از سرگرفته شده است.

نرخ های نجومی پروازهای خارجی/ بلیت پرواز تهران-پکن 290 میلیون تومان

با این وجود قوانین سختگیرانه خطوط هوایی برای برقراری پروازها و ترس ابتلا به ویروس کرونا کماکان منجر به انصراف تعداد زیادی از مسافران برای بازگشت به فرودگاه ها شده است؛ در شرایط فعلی برای پرواز به کشورهای نامبرده شده باید تحت قوانین آن کشورها اقدام کرد و پروتکل های بهداشتی آن کشورها را نیز رعایت کرد به عنوان مثال برای پرواز به سمت اسپانیا مسافران باید حتما تست PCR انجام دهند.

محدودیت های کرونایی تنها عامل بازدارنده مسافران برای پرواز نبوده است و قیمت های نجومی بلیط های هواپیما خود خارج از قدرت خرید مصرف کنندگان است؛ چندی پیش شرکت های هواپیمایی با انتشار نرخ نامه جدید پروازهای داخلی از افزایش قیمت ها در آبان ماه خبر داده بودند که این موضوع واکنش های متفاوتی را از سوی مردم و نمایندگان مجلس درپی داشت.تا اینکه در29مهرماه با انتشار جدولی قیمتی از برخی مسیرهای هوایی، مشخص شد این افزایش نرخ بی سروصدا اعمال شده است.

در همین راستا رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر استان تهران گفت: پروازها دارای کلاس های قیمتی متفاوت با نرخ های مختلف هستند و در حال حاضر کلاس های قیمتی برای فروش باز شده و مردم مجبورند تا صندلی های گران قیمت را خریداری کنند.

افزایش قیمت بلیط پروازهای داخلی به حدی است که به عنوان مثال هزینه پرواز تهران _ مشهد از 390 هزار تومان در سال 97 به 600 تا 800 هزار تومان رسیده است و پروازهای تهران _ کیش نیز این روزها افزایش قیمت داشته است و قیمت بلیط پروازهای آن در این مدت 200 تا 300 هزار تومان گران شده است.

پروازهای تهران ارومیه نیز از 330 هزار تومان در روزهای آغازین پاندمی کرونا این روزها به 600 تا 900 هزار تومان رسیده است و پروازهای تهران رشت نیز در این مدت نزدیک به 300 هزار تومان گران شده است و در حال حاضر 500 تا 600 هزار تومان قیمت خورده است.

اما تنها سفرهای داخلی نبود که قیمت بلیط آنها افزایش یافته است بلکه قیمت بلیط سفرهای خارجی نیز سر به فلک کشیده است به طوری که در حال حاضر قیمت بلیط هواپیما تهران به مقصد پکن به 290 میلیون تومان رسیده است این در حالی است که در سال 97 هزینه بلیط هواپیما تهران _ پکن نزدیک به 12 میلیون تومان بوده است.

پروازهای خارجی در این مدت افزایش قیمت به نسبت بیشتری را در قیاس با پروازهای داخلی تجربه کردند و در این میان پروازهای تهران به مقصد ترکیه نیز از این افزایش قیمت ها در امان نبوده اند؛ در سال 97 قیمت بلیط های تهران _ استانبول در بازه یک میلیون تا دو میلیون و 500 هزار تومان بوده است اما در حال حاضر قیمت بلیط این پروازهای به 5 میلیون تومان رسیده است.

در حال حاضر قیمت بلیط های رفت و برگشت هواپیما تهران_ دبی 7 تا 20 میلیون تومان تخمین زده شده است و پرواز تهران _ پاریس نیز در بازه قیمتی 12 تا 20 میلیون تومان انجام می شود و هزینه بلیط پروازهای تهران فرانکفورت نیز در حال حاضر 13 تا 20 میلیون تومان است.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
22 خرداد 1400