نرخ دلار به ۱۰ هزار تومان می‌رسد/ نرخ سود بانکی زیاد نمی‌شود

نرخ دلار به ۱۰ هزار تومان می‌رسد/ نرخ سود بانکی زیاد نمی‌شود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، رییس کل بانک مرکزی گفته است: «امادگی کامل برای راه‌اندازی بازار متشکل ارزی وجود ندارد. تا زمانی که اطمینان حاصل نشود، این بازار راه اندازی نخواهد شد». این تعویق چند باره درحالی مطرح شده است که در دیدار رییس هیات‌ مدیره و مدیرعامل بازار متشکل ارزی با […]

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، رییس کل بانک مرکزی گفته است: «امادگی کامل برای راه‌اندازی بازار متشکل ارزی وجود ندارد. تا زمانی که اطمینان حاصل نشود، این بازار راه اندازی نخواهد شد». این تعویق چند باره درحالی مطرح شده است که در دیدار رییس هیات‌ مدیره و مدیرعامل بازار متشکل ارزی با رییس کل بانک مرکزی در روز پنجم مرداد ماه امسال، مقرر شده بود که در استانه عید قربان فعالیت این بازار اغاز شود.

معصومه اقاپور علیشاهی، عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «تجارت‌نیوز» درخصوص احتمال بایگانی شدن بازار متشکل ارزی و تاثیر ان بر بازار ارز، گفت: قاعدتا هر چه سریعتر بازار متشکل ارزی اغاز به کار کند ما به سمت تک نرخی شدن ارز نزدیک می‌شویم و هرچه اغاز به کار این بازار به تعویق بیافتد مشکلات تولیدکنندگان افزایش پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق بررسی‌هایی که نسبت به شاخص‌ها داشتم معتقدم اگر بازار متشکل ارزی هر چه سریعتر اغاز به کار کند و بازارهای دیگر ارز از جمله سامانه نیما، سامانه سنا و… جمع شوند نرخ دلار به راحتی به ۱۰ هزار تومان خواهد رسید.

این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به این سوال که ایا امسال نرخ سود بانکی تغییر پیدا می‌کند؟ افزود: فعلا در دستور کار شورای پول و اعتبار تغییر نرخ سود بانکی نیست.

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم در شرایطی که رکود اقتصادی بر کشور حاکم است و با بحران بانکی دست و پنجه نرم می‌کنیم نباید نرخ سود بانکی تغییر پیدا کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها