نرخ ارز صرافی ملی امروز سه‌شنبه ۲۷ مهر

نرخ ارز صرافی ملی امروز سه‌شنبه ۲۷ مهر

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز سه‌شنبه بیست و هفتم مهر نرخ ارز در صرافی ملی اعلام شد.

بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی، 26638 تومان اعلام شد. نرخ خرید دلار در این صرافی نیز 26110 تومان تعیین شد.

قیمت یورو نیز برای فروش در صرافی‌ ملی 30534 تومان اعلام شده؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی 29930 قیمت خورده است.

سیگنال سکه به معامله‌گران دلار

برخی فعالان اعتقاد داشتند که افت سکه در روز آرامش دلار، سیگنال مهمی برای بازیگران ارزی به همراه داشت. از نگاه آنها، افت 100 هزار تومانی سکه بیانگر آن بود که معامله‌گران فلز گران‌بهای داخلی از رشد بیشتر قیمت دلار ناامید شده‌اند یا حداقل انتظار دارند که به زودی، تغییرات افزایشی قابل توجهی در بازار ارز رخ ندهد.

ارزش ذاتی سکه امامی روز یکشنبه در حدود 11 میلیون و 350 هزار تومان بود که فاصله‌ای 6/ 3 درصدی با قیمت بازار آن روز داشت. از نگاه تحلیل‌گران، چنین حبابی نشان‌دهنده آن بود که سکه‌بازان نسبت به افزایش قیمت دلار امیدوار هستند. رشد اسکناس آمریکایی در روز دوشنبه رخ نداد تا سکه بازان با هیجان در موقعیت فروش قرار گیرند.

فشار فروش سکه‌بازان در روز دوشنبه موجب شد حباب این فلز گران‌بها نیز تا محدوده 3 درصدی کاهش پیدا کند. البته برخی معامله‌گران نیز باور داشتند که افت قیمت سکه ارتباطی به انتظار معامله‌گران از آینده دلار نداشته است. این گروه اعتقاد داشتند که ادامه افت اونس طلا در شروع بازارهای جهانی روز دوشنبه موجب شد سکه‌بازان در موقعیت فروش قرار بگیرند. اونس طلا تا ساعت 3 بعدازظهر دیروز تا محدوده هزار و 760 دلار پایین رفت.

با وجود افت قیمت سکه در روز دوشنبه، برخی تحلیل‌گران باور داشتند که شکست محدوده 11 میلیون و 600 هزار تومان به راحتی میسر نخواهد بود. فلز گران‌بهای داخلی چند ماه است که توانسته خود را بالای محدوده یاد شده حفظ کند.