نرخ‌های بالا برای دلار واقعی نیست/ اهمیت ماندگاری نرخ

نرخ‌های بالا برای دلار واقعی نیست/ اهمیت ماندگاری نرخ
خلاصه اخبار

رییس کنفدراسیون صادرات با بیان اینکه نرخ‌های بالا برای دلار حبابی بوده و غیر منطقی هستند، تاکید کرد در شرایط کنونی نیز ماندگاری نرخ ارز اهمیت بالایی دارد.

به گزارش سیگنال به نقل از ایبنا، محمد لاهوتی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره کاهش نرخ ارز در روزهای اخیر اظهار داشت: بارها درباره ارز تاکید کرده‌ایم که نرخ‌های بالا برای دلار آمریکا حباب بوده و غیرمنطقی هستند. رییس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران تصریح کرد: هر زمانی که صحبت از گفتگو و مذاکره می‌شود بازار به طور هیجانی به سمت کاهش نرخ می‌رود و هر زمان برعکس مذاکره تکذیب می‌شود یا رویدادی سیاسی رخ می‌دهد، باز هم نرخ‌ها هیجانی افزایش می‌یابند که درست نیست.

لاهوتی خاطرنشان کرد که ماندگاری نرخ در یک کانال بستگی به عرضه و تقاضا دارد. لاهوتی تصریح کرد: به دلیل مدیریت واردات در ماه‌های گذشته، رکود ایجاد شده در بازار و همچنین کمبود نقدینگی حاکم بر بازارها باعث شده تا نرخ ارز بیش از نرخ‌های کنونی کشش نداشته باشد و اعدادی بالاتر برای دلار نیز تقاضایی نخواهند داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.