نتایج جالب تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز درباره روند قیمت طلا

نتایج جالب تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز درباره روند قیمت طلا
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، نظرسنجی این هفته نشان می دهد که امیدواری کارشناسان اقتصادی درباره روند صعودی قیمت طلا رو به کاهش است. بر اساس این گزارش نظرسنجی جدید در حالی انجام شده است که برای نخستین بار در 5 هفته اخیر قیمت طلا با افت محسوسی طی هفته جاری روبرو […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، نظرسنجی این هفته نشان می دهد که امیدواری کارشناسان اقتصادی درباره روند صعودی قیمت طلا رو به کاهش است.

بر اساس این گزارش نظرسنجی جدید در حالی انجام شده است که برای نخستین بار در 5 هفته اخیر قیمت طلا با افت محسوسی طی هفته جاری روبرو شده است.

در نظرسنجی این هفته 15 کارشناس ارشد اقتصادی شرکت کرده اند که 6 نفر معادل 40 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت. 6 نفر دیگر نیز اعلام کردند قیمت طلا در روزهای آتی با کاهش همراه خواهد بود و 3 نفر معادل 19 درصد نیز گفتند قیمت طلا تغییری نخواهد کرد.

بر اساس این گزارش در نظرسنجی آنلاین نیز 1203 نفر شرکت کردند که 762 نفر معادل 63 درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند. از سوی دیگر 258 نفر معادل 21 درصد اعلام کردند قیمت طلا با کاهش روبرو می شود و 183 نفر معادل 15 د رصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا تغییر محسوسی نخواهد داشت.

قیمت طلا در هفته ای که گذشت با کاهش 0.24 درصدی روبرو شده است. برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت طلا تحت تاثیر افت احتمالی شاخص سهام در بازارهای بین المللی با افزایش روبرو خواهد شد.

گروهی از تحلیلگران بازار طلا نیز معتقدند که قیمت طلا ممکن است در کوتاه مدت با اصلاح روبرو شود ولی در بلند مدت روند قیمت صعودی خواهد بود.

به اعتقاد برخی تحلیلگران نیز بهبود اعتماد سرمایه گذاران نسبت به اقتصاد جهانی می تواند موجب کاهش تقاضا و قیمت جهانی طلا شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها