نایب رییس سندیکای صنعت برق: ماینر‌های رمزارز باید هزینه برق را با نرخ واقعی بپردازند

نایب رییس سندیکای صنعت برق: ماینر‌های رمزارز باید هزینه برق را با نرخ واقعی بپردازند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،  پیام باقری نایب رییس سندیکای صنعت برق روز شنبه طی جدید‌ترین مصاحبه‌ی خبری خود توضیح داد که «اکنون ماینرها روند استخراج پول مجازی و رمزارز را با برق ارزان قیمت کشورمان انجام می‌دهند، که ادامه‌ی این روند اجحاف در حق سرمایه‌ها، منافع ملی و کشور است زیرا استخراج […]

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

 پیام باقری نایب رییس سندیکای صنعت برق روز شنبه طی جدید‌ترین مصاحبه‌ی خبری خود توضیح داد که «اکنون ماینرها روند استخراج پول مجازی و رمزارز را با برق ارزان قیمت کشورمان انجام می‌دهند، که ادامه‌ی این روند اجحاف در حق سرمایه‌ها، منافع ملی و کشور است زیرا استخراج ارز دیجیتال با استفاده از برق ارزان ممکن می‌شود.

سندیکای برق ایران

وی برخورد قهری با این نوع از کسب و کارها را نادرست ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد:

استخراج کنندگان رمزارز باید در سازمان‌هایی خاص ساماندهی شده و ان‌گاه برق براساس تعرفه‌های واقعی برای انها اختصاص داده شود. پیام باقری

باقری در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود «اکنون این استخراج کنندگان به دلیل پایین بودن تعرفه برق در بخش کشاورزی به این سمت متمایل شده‌اند که این موضوع می‌تواند به ضرر کشور تمام شود».

نایب رییس سندیکای صنعت برق گفت که نباید با برخوردهای قهری این فعالان را به سمت استفاده از راهکارهایی خلاف قانون سوق داد بلکه باید هرچه سریعتر نسبت به سامان دادن انها اقدام کرد.

وی افزود «اکنون به دلیل نبود سازماندهی مناسب در این بخش روز به روز شاهد بیشتر شدن فعالیت این نوع کسب و کارها با استفاده از برق ارزان قیمت هستیم.»

باقری با بیان اینکه استخراج ارز مجازی هم جزو کسب و کارها محسوب می‌شود ادامه داد:

باید تعرفه‌های برق برای انها واقعی محاسبه شود تا انها هزینه مصرف واقعی برق خود را پرداخت کنند نه انکه با سوء استفاده از برق ارزان برای خود سودهای کلان رقم بزنند. پیام باقری

نظر شما در رابطه با گفته‌های اقای باقری چیست؟ ایا باید برای صنعت ماینینگ ایران تعرفه‌ی برق جداگانه‌ای در نظر گرفت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.