نامه قالیباف برای پیگیری یارانه ۱۲۰ هزار تومانی اقشار مستضعف

نامه قالیباف برای پیگیری یارانه ۱۲۰ هزار تومانی اقشار مستضعف

به گزارش سیگنال به نقل از شبکه خبر، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

در پی نظارت میدانی محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی از محله امام زاده یحیی (ع) تهران و ادعای بی خبری برخی مردم محروم این منطقه از یارانه 120 هزار تومانی که توسط نمایندگان مردم مصوب شده است، قالیباف در نامه‌ای خواستار بررسی چگونگی اجرای قانون مجلس در این باره و ارائه گزارش آن شد.

قالیباف در این نامه خطاب به پژمان پشمچی زاده معاون نظارت مجلس شورای اسلامی نوشته است: «پیرو نظارت میدانی برای بررسی چک نهایی دریافت یارانه قانون حمایت معیشتی مجلس و ادعای تعدادی از محرومین مبنی بر عدم دریافت یارانه مردمی، ضروری است چگونگی اجرایی شدن پرداخت یارانه 120 هزار تومانی برای محرومین و 100 هزار تومانی برای اقشار کم درامد پیگیری و گزارش آن به اینجانب ارائه شود».

در این بازدید میدانی خانواده‌هایی که در این محله زندگی می‌کنند و برخی از آن‌ها حتی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی قرار دارند، ادعا کردند که فقط یارانه 45 هزار و 500 تومانی را دریافت می‌کنند و نه تنها یارانه 120 هزار تومانی اخیر که مصوبه مجلس است را دریافت نمی‌کنند، بلکه حتی یارانه معیشتی که سال گذشته و پس از افزایش قیمت بنزین بنا بود به خانواده‌های ایرانی پرداخت شوند را نیز دریافت نمی‌کنند.

قالیباف در نامه خود همچنین از دیوان محاسبات و کمیسیون اجتماعی مجلس خواسته است بررسی چگونگی پرداخت یارانه 120 هزار تومانی به محرومان را در دستور کار قرار دهند.

مجلس شورای اسلامی در آبان ماه گذشته طرحی را به تصویب رساند که طی آن دولت موظف شد به بیش از 60 میلیون نفر بین 60 تا 120 هزار تومان یارانه پرداخت کند.

نظرات کاربران
  • اسدالله پیروزی

    کارگرباربرتامین اجتماعی بهار استان همدان هستم ولی دولت به من کمک معیشتی ۱۰۰هزارتومان به من نداده با خانواده ۵نفرهستیم لطفا فکری بحال ماهم بکنید ماهم ازاین جامعه هستیم ب کسانی معیشتی داده اند که ماشین خوانهای میلیاردی دارند و کسانی هم هستند اینها رو ندارند ولی اندک پولی که در بانک دارند به اونها معیشتی ۱۰۰هزارتومنی ندادند بهشان

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
9 بهمن 1399