بانک مرکزی مکزیک استیبل کوین خود را در 3 سال آینده راه اندازی می کند

بانک مرکزی مکزیک استیبل کوین خود را در 3 سال آینده راه اندازی می کند

در 21 آوریل، ویکتوریا رودریگز سجا، رئیس بانک مکزیک (Banxico)، طی جلسه استماع در مجلس سنای مکزیک گفت  “استیبل کوین (MDBC) تا سال 2025 در گردش خواهد بود”.

به گفته رودریگز، استیبل کوین ضمن گسترش گزینه های پرداخت موجود، مشارکت مالی بیشتری را برای شهروندان امکان پذیر می کند .

اعلام این خبر باعث می شود برنامه قبلی که توسط بانک مرکزی به اشتراک گذاشته شده بود کمی به تعویق بیفتد. در 31 دسامبر 2021، Cryptopotato گزارش داد که این کشور سال 2024 را به عنوان سال راه اندازی CBDC در نظر گرفته است. با این حال، بر اساس اعلامیه جدید به نظر می رسد استیبل کوین مکزیک می‌تواند خدمات بیشتری نسبت به انتقال ارزش را پشتیبانی کند.

اگرچه مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس‌جمهور مکزیک، امکان پذیرش بیت‌کوین یا هر ارز دیجیتال را به‌عنوان ارز قانونی در این کشور رد کرد، بانک مرکزی خود مکزیک اکنون به دنبال قانونی کردن از طریق مقررات است.

فرماندار Banxico تاکید کرد که ارزهای رمزپایه به دلیل ماهیت غیرمتمرکزشان، بسیار متفاوت از CBDC ها هستند، که به شهروندان اجازه می دهد تا کنترل کامل بر پول خود داشته باشند.

با این حال، او توضیح داد که مزیت CBDC ها این است که توسط دولت حمایت می شوند، زیرا CBDC ها فقط بیان دیجیتالی پول فیات هستند که همه ما می شناسیم و استفاده می کنیم.

از سوی دیگر، وی افزود که این CBDC جدید قرار نیست جایگزین ارز سنتی یا اسکناس های در گردش شود. با این حال، این یک جایگزین استراتژیک برای ابزار پرداخت فعلی خواهد بود.

بانک مکزیک از نزدیک با بانک تسویه حساب های بین المللی برای توسعه CBDC خود همکاری می کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.