مکرون میزبان پوتین می شود

مکرون میزبان پوتین می شود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، به گزارش روزنامه «لو پاریزین»، رئیس جمهوری فرانسه که از روز پنجشنبه گذشته به همراه همسر خود در  اقامتگاه تابستانی «فورت دی برگانکون» به سر می برد، در یک سخنرانی در “بورم له میموسا” (Bormes-les-Mimosas) گفت که ۱۹ اوت در این محل با همتای روس خود دیدار و […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

به گزارش روزنامه «لو پاریزین»، رئیس جمهوری فرانسه که از روز پنجشنبه گذشته به همراه همسر خود در  اقامتگاه تابستانی «فورت دی برگانکون» به سر می برد، در یک سخنرانی در “بورم له میموسا” (Bormes-les-Mimosas) گفت که ۱۹ اوت در این محل با همتای روس خود دیدار و گفت‌ وگو خواهد کرد.

این دیدار پیش از نشست سران «گروه 7» در فرانسه و به دعوت مکرون صورت می گیرد.
چهل وپنجمین نشست سران «گروه 7»، سوم تا پنجم شهریور ماه (24 تا 26 اوت) در شهر ‘بیاریتز’ فرانسه برگزار خواهد شد.

مکرون درباره انتخاب «فورت دی برگانکون» برای دیدار با پوتین گفته، این قلعه انتخاب شده است زیرا این امکان را فراهم می کند که به طور جداگانه کار و از رهبران خارجی استقبال کند. کاری که قرار است در هفته های آتی با ولادیمیر پوتین انجام شود.

«فورت دی برگانکون» یک قلعه مستحکم قرن هفدهمی و در یک جزیره کوچک در کنار ساحل مدیترانه‌ای فرانسه واقع شده است.

از زمان ریاست جمهوری «کارل دی گائولیا» با اینکه قلعه به عنوان اقامتگاه و گوشه عزلت رسمی روسای جمهور فرانسه شناخته می‌شده، اما زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گرفت.

فرانسه در سال 2019، ریاست «گروه 7» متشکل از سران بریتانیا، کانادا، آلمان، ایتالیا، ژاپن و ایالات متحده را بر عهده دارد.

در اواخر ماه ژوئن و در حاشیه نشست «گروه 20» در اوزاکای ژاپن، مکرون اعلام کرد که قرار است با پوتین دیدار و گفت وگو کند. پس از اینکه دو رهبر با یکدیگر گفت وگوی طولانی داشتند.

 مکرون در آن زمان به خبرنگاران گفته بود که معتقدم در چارچوب گروه  7، ضروری است ما این ابتکار را با روسیه در نظر بگیریم تا بتوانیم تمام اشکال همکاری در مورد موضوعات کلیدی اعم از بی ثباتی یا درگیری را بدون محدودیت و بدون بستن در کشف کنیم.

در این چارچوب، خبرگزاری روسی تاس هم خبر داد که کرملین تاکید کرده آمادگی برای سفر پوتین به فرانسه در حال انجام است.