مکرون: فرانسه فشارهای خود بر امریکا را افزایش خواهد داد

مکرون: فرانسه فشارهای خود بر امریکا را افزایش خواهد داد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،امانویل مکرون در مورد محیط زیست و برابر اجتماعی گفت: در مورد تنوع زیستی صحبت کرده ایم و این برای اولین بار است که در اجلاس گروه هفت منشوری برای تنوع زیستی امضا خواهیم کرد و متعهد به انجام ان هستیم. مکرون در پاسخ به خبرنگاران در مورد انکه […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،امانویل مکرون در مورد محیط زیست و برابر اجتماعی گفت: در مورد تنوع زیستی صحبت کرده ایم و این برای اولین بار است که در اجلاس گروه هفت منشوری برای تنوع زیستی امضا خواهیم کرد و متعهد به انجام ان هستیم.
مکرون در پاسخ به خبرنگاران در مورد انکه ایا امریکا نیز شامل این منشور خواهد شد، گفت: این منشور ازسوی تمام اعضا امضا خواهد شد و من برای امضای این منشور به امریکایی ها فشار خواهم اورد.
رییس جمهوری فرانسه افزود: علاوه بر امریکا، هند نیز قرار است منشور تنوع زیستی را به امضاء برساند که این اقدام بسیار مهم تلقی می شود.
مکرون تاکید کرد: مسایلی مانند اب و هوا، گرم شدن کره زمین و تنوع زیستی در قلب اجلاس گروه هفت قرار دارد اما وی همچنین از شهروندان خواست تا با حس مسیولیت پذیری زندگی و مصرف کنند.
تنوع زیستی مفهومی است که امروزه در سه سطح ژن، گونه و اکوسیستم مطرح می‌گردد، ولی این واژه در سطح گونه شناخته شده‌تر بوده و کاربرد بیشتردارد.
سازمان ملل در سال ۱۹۹۲ کنفرانسی را دربارت حمایت از محیط زیست در ریودوژانیرو برگزار کرد که یکی از دستاوردهای ان انعقاد پیمان تنوع زیستی است که ایران هم این معاهده را در سال ۱۳۷۵ تصویب کرد و به ان پیوست.