مولفه‌هایی که قیمت سکه را تغییر خواهند داد

مولفه‌هایی که قیمت سکه را تغییر خواهند داد

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، قیمت سکه در چند روز اخیر نوسانات قابل توجهی داشت. آیا در چند روز آینده امکان دارد که قیمت سکه دچار تغییراتی شود؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشته است: هر سکه طرح جدید ساعت 16 یکشنبه به قیمت 4 میلیون و 750 هزار تومان معامله شد. به این ترتیب سکه‌بازان شاهد تعقیب ارزی سکه بودند. دیروز دلار و سکه در بازار تهران به ترتیب 4/ 0 و 6/ 0 درصد رشد کردند. از سوی دیگر اونس طلا در آخرین معاملات بازار جهانی هم پس از انتشار آمار ضعیف‌تر از انتظار بازار کار آمریکا با افزایش قیمت همراه شد؛ با وجود این، کاهش التهابات در خاورمیانه منجر به محدود شدن صعود طلای جهانی شد. طی روزهای آینده آمارهای مهمی چون تولید ناخالص داخلی، شاخص قیمت مصرف‌کننده و خرده‌فروشی اقتصادهای بزرگ زیر ذره‌بین فعالان بازار جهانی خواهند بود که می‌توانند با تعیین مسیر طلای جهانی بر قیمت سکه هم اثر بگذارند.

دلار در دستان بازارساز؟

روند نزولی شاخص ارزی کشور دیروز ناکام ماند و نرخ دلار ساعت 16 یکشنبه با رشدی 50 تومانی به 13 هزار و 400 تومان رسید. بازار ارز هفته پرهیجانی را پشت‌سر گذاشته و دلار کم و بیش به سطوح پیش از ناآرامی‌ها بازگشته است. در این میان بازارساز ادعا می‌کند به‌خوبی سکان دلار را در دست دارد. رئیس‌کل بانک‌مرکزی در آخرین اظهاراتش از کنترل جریان ریال و همچنین سطح مطلوب ذخایر ارزی خبر داد. از سوی دیگر آغاز به‌کار عملیات بازار باز نوید مدیریت نقدینگی و مهار تورم را می‌دهد. به این ترتیب انتظار می‌رود این اقدامات بتوانند تا حدی از انتظارات تورمی فعالان بازارهای داخلی که پیش‌تر با برآوردها از شکاف بودجه سال آینده دولت افزایش یافته بود، بکاهند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها