موسسه تحلیلی مساری از شاخص جدید خود رونمایی کرد

موسسه تحلیلی مساری از شاخص جدید خود رونمایی کرد
خلاصه اخبار

موسسه تحلیلی مساری که در حوزه رمز ارزها فعالیت میکند، روز سه¬شنبه، 26 مارس (6 فروردین) در یک پست وبلاگی اعلام کرد که شاخص جدیدی را برای 10 صرافی رمز ارز اضافه کرده است.

موسسه تحلیلی مساری که در حوزه رمز ارزها فعالیت میکند، روز سه¬شنبه، 26 مارس (6 فروردین) در یک پست وبلاگی اعلام کرد که شاخص جدیدی را برای 10 صرافی رمز ارز اضافه کرده است.

مساری محصول جدیدی تحت عنوان “Real 10 Volumes” در قسمت داشبرد OnChainFX راه اندازی کرده است تا محاسبات مربوط به حجم معاملات را به صرافی های انتخابی خودش محدود کند. صرافی های مورد نظر عبارتند از: بایننس (Binance)، بیت فاینکس (Bitfinex)، بیت فلایر (Bitflyer)، بیت استمپ (Bitstamp)، بیترکس (Bittrex)، کوین بیس پرو (Coinbase Pro)، جمینی (Gemini)، آیتی بیت (itBit)، کراکن (Kraken) و پولونیکس (Poloniex)
مساری در وبلاگ خود گفته است که حجم معاملات که در صرافی های فوق الذکر اعلام میشود، قابل توجه و درست است. این موسسه همچنین اعلام کرده است که در ماه های آینده صرافی های دیگری که اطلاعات درست و واقعی از حجم معاملات خود ارائه دهند، را به این شاخص اضافه خواهد کرد.

توجه شرکت مساری به حجمهای قابل توجه و مشروع پس از آن جلب شد که موسسه مدیریت دارایی بیت وایز (Bitwise Asset Management) در گزارشی اعلام کرد که 95 درصد از حجم معاملاتی در صرافی های رمز ارزی، نادرست و غیر واقعی است.


بیت وایز در گزارش خود گفته بود: ” در فضای غیر شفاف، صرافی هایی که بیشترین حجمها را گزارش میکنند غیر قابل بررسی هستند. اکثر حجمهای گزارش شده از سوی صرافی ها نادرست و یا ساختگی هستند.”
گزارش مشابه دیگری از طرف پلتفرم تحلیلی-معاملاتی تای (The Tie) منتشر شد که اعلام میکرد نزدیک به 90 درصد از حجم معاملات گزارش شده از سوی صرافی های رمز ارزی نادرست است. تای در گزارش خود گفته بود که 87 درصد ازحجم معاملاتی که از طرف پلتفرمهای معاملاتی بررسی شده، اعلام میشود مشکوک هستند.

پس از گزارش بیت وایز (Bitwise)، سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، منبع داده ها و اطلاعات بازار ارز دیجیتال، وعده داد که نحوه و چگونگی رده بندی صرافی ها را تغییر دهد. مدیر اجرایی کوین مارکت کپ در توئیتر نوشت: “ما به همه بازخورد کاربران گوش می‌دهیم و سخت در تلاشیم تا مجموعه‌ای از معیارهای جدید را اضافه کنیم تا کاربران بتوانند تصویر کامل‌تری از صرافی‌ها و ارز دیجیتال را در این سایت بیابند.”

منبع: کوین تلگراف