موج دوم کاهش قیمت ارز تا مرز ۸ هزار تومان

موج دوم کاهش قیمت ارز تا مرز ۸ هزار تومان
خلاصه اخبار

عضو هیات رئیسه مجلس، گفت: پیش‌بینی می‌شود قیمت دلار در روزهای آتی به زیر ۱۰ هزار تومان برسد.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، اکبر رنجبرزاده با اشاره به اظهارات رئیس کل بانک مرکزی درباره برنامه‌ریزی برای کاهش قیمت ارز گفت: تثبیت قیمت ارز، مدیریت بازار ارز کشور و جلوگیری و پیشگیری از نوسانات که در ابتدای سال جاری شاهد آن بوده‌ایم وظیفه بانک مرکزی است که رئیس کل جدید توانسته تا حدودی به بازار ارز ثبات ببخشد.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه مبادلات اقتصادی، فرمول‌های موجود در بازار و عرضه و تقاضا نشان‌دهنده این بوده که قیمت دلار غیر واقعی بالا است، افزود: باید تدابیری اندیشیده شود تا سبب کاهش قیمت ارز منطبق بر واقعیت شود که مشکلاتی که در ابتدای سال جاری به ویژه در چندماهه نخست سال در بازار ارز ایجاد شد، نشان از بی‌تدبیری و عدم وجود یک برنامه منسجم در بازار و یک نوع رهاشدگی در حوزه ارز بود.

اخلالگران ارزی به حاشیه رانده شده‌اند

وی با اشاره به اینکه با حضور همتی به عنوان سکاندار جدید بانک مرکزی تا حدود قابل قبولی بازار ارز مدیریت شد، ادامه داد: در حال حاضر تمامی روزنه‌ها، منافذ و مسیرها برای سوءاستفاده‌کنندگان بسته و اخلالگران به حاشیه رانده شده‌اند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس، با بیان اینکه دور از ذهن نیست که قیمت دلار در پایان سال جاری کاهش یابد و به مرز واقعی و حقیقی خود برسد، اظهار داشت: عملکرد رئیس کل بانک مرکزی از لحاظ مدیریت و مراقبت در بازار ارز مثبت است، اما باید همچنان تمام تلاش خود را برای تثبیت و کاهش قیمت ارز به کار برده تا خساراتی که از نوسانات ارز متوجه کشور شد، را جبران کند، چرا که اقشار آسیب‌پذیر از نوسانات ارز به‌شدت آسیب دیده‌اند.

قیمت ارز بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان قرار می‌گیرد

وی با اشاره به اینکه برخورد قوه قضاییه با اخلالگران ارزی در کاهش قیمت ارز بی‌تاثیر نبوده است، افزود: هرج و مرجی در ابتدای سال در بازار ارز وجود داشت که در حال حاضر شرایط کنترل شده و نظارت‌ها در بازار ارز افزایش یافته است.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه قیمت دلار به زیر ۱۰ هزار تومان رسیده و بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان قرار می‌گیرد، تصریح کرد: در حال حاضر از انحراف مسیر ارز کشور جلوگیری شده و انتظار حقیقی و واقعی از قیمت ارز زیر ۱۰ هزار تومان است. پیش‌بینی می‌شود که موج دوم کاهش قیمت ارز در روزهای آینده کلید می‌خورد و ارز به مرز قیمت واقعی خود می‌رسد.