موج جدید افزایش شاخص بورس در راه است

موج جدید افزایش شاخص بورس در راه است
خلاصه اخبار

اخبار منتشر شده در دوران مجامع در مورد حجم فروش شرکت ها و رفع ابهام در مورد فروش صادراتی، موج جدیدی از افزایش شاخص بورس را در تیر ماه فراهم می کند.

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، «علیرضا تاج بر» امروز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه شاخص بورس از ابتدای سال جاری با روند صعودی همراه بوده است، افزود: شاخص بورس در چند وقت اخیر با یکسری از ابهامات و ریسک های سیستماتیک همراه بود اما از آنجا که بازارهای موازی فضای جذابی را برای سرمایه گذاری فراهم نکرده اند شاهد ورود سرمایه های مردم به سمت بازار سرمایه هستیم.

وی ادامه داد: بازار سرمایه اکنون به سمت برگزاری مجامع در حرکت است و منتظر گزارش های اردیبهشت ماه شرکت ها به خصوص شرکت های صادرات محور و کامودیتی محور است.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه برخی از ابهامات موجود مربوط به شرکت ها در دوران برگزاری مجامع برطرف خواهند شد، گفت: بسیاری از شرکت ها نحوه تعامل خود با تحریم و دور زدن تحریم ها را نمی توانند رسانه ای کنند و به صورت رسمی آن را در دوران مجامع افشا خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: طی سال های گذشته برخی از شرکت ها در مجامع خبرهای بد را به سهامداران ابلاغ می کردند اما امسال برگزاری مجامع رنگ دیگری را به خود گرفته و به نظر می رسد اخباری که از سوی مدیران شرکت ها به سرمایه گذاران ابلاغ می شود مثبت باشد.

تاج‌بر خاطرنشان کرد: با توجه به چنین اخباری مثبت که در مجامع مطرح می شود موج مثبت و افزایش شاخص بورس را بعد از برگزاری مجامع در بازار سرمایه شاهد خواهیم بود.

این کارشناس بازار سرمایه پیشنهاد خود به سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بورس را اینگونه بیان کرد: اگر فعالان بازار عملکرد صندوق های سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار دهند متوجه خواهند شد که به طور معمول این صندوق ها از بازدهی بالاتری نسبت به سهام برخوردار است.

وی اظهار داشت: سرمایه گذاران مبتدی بهتر است تا از طریق صندوق های قابل معامله یا صندوق های مختلف سهامی وارد بازار سرمایه شوند زیرا این اقدام علاوه بر پایین بودن هزینه های معاملاتی از بازدهی بیشتری برخوردارند.

تاج‌بر در پایان افزود: با توجه به حمایت صندوق های سرمایه گذاری توسط یک تیم حرفه ای، عملکرد و بازدهی آنها به صورت ماهانه مشخص است بنابراین ای صندوق ها بهترین گزینه برای سرمایه گذاری محسوب می شوند.

برچسب‌ها