موافقت پوتین با کاهش 10 میلیون بشکه ای تولید روزانه نفت جهان

موافقت پوتین با کاهش 10 میلیون بشکه ای تولید روزانه نفت جهان
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه با تکرار اطلاعیه دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود گفت آماده است به همراه عربستان سعودی و سایر تولید کنندگان بزرگ دنیا در جهت توقف کاهش قیمت نفت، تولید خود را پایین بیاورد. پوتین در روز جمعه در یک کنفرانس ویدئویی با مقامات ارشد دولت […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه با تکرار اطلاعیه دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود گفت آماده است به همراه عربستان سعودی و سایر تولید کنندگان بزرگ دنیا در جهت توقف کاهش قیمت نفت، تولید خود را پایین بیاورد.

پوتین در روز جمعه در یک کنفرانس ویدئویی با مقامات ارشد دولت و مدیران شرکت های نفتی گفت:« ما آماده‌ایم با شرکای خود در چارچوب ائتلاف اوپک به یک قرارداد برسیم و آماده ایم تا با آمریکا در این مسئله همکاری کنیم. به عقیده من لازم است برای متعادل کردن بازار و کاهش تولید همه با هم تلاش کنیم».

وی گفت روسیه 10 میلیون بشکه کاهش جهانی تولید نفت را امکان پذیر می‌داند و آماده است طی یک همکاری در این کاهش تولید شرکت کند.

پوتین اولین تاییدیه روسیه را از تمایلش برای شرکت در کاهش تولیدی که ترامپ در روز پنجشنبه اعلام کرده بود نشان داد. اطلاعیه روز پنجشنبه ترامپ قیمت نفت را 47 درصد افزایش داد.

پوتین 2 هفته پیش در مقابل پذیرش مذاکره با عربستان مقاومت می کرد. این تغییر رویه کرملین به خاطر سقوط تقاضای نفت در اثر همه گیری ویروس کرونا و تهدید یک رکود جهانی در سال جاری میلادی اتفاق افتاده است.

پوتین که در روز دوشنبه با ترامپ در مورد بازار نفت گفتگو کرده بود گفت روسیه با عربستان سعودی از نزدیک در ارتباط است. وی گفت نفت بشکه ای 42 دلار برای روسیه مناسب است و این کشور نفت بالاتر یا پایین تر از این حد را نمی خواهد. وی اشاره کرد روسیه در اجلاس ششم آوریل بین اوپک و سایر تولیدکنندگان نفت شرکت می کند.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت این کاهش تولید باید چندین ماه طول بکشد تا تقاضا دوباره بهبود یابد. وی از عربستان سعودی به خاطر افزایش تولید انتقاد کرد و گفت این اقدام باعث سقوط بازار نفت می شود.

آندری کرتونوف، مدیر کل شورای امور بین الملل روسیه، گفت مشارکت آمریکا بزرگترین تولید کننده نفت دنیا در این قرارداد کاهش دولت تولید بسیار اهمیت دارد. حتی اگر دولت ترامپ رسماً نتواند شرکت های خصوصی را مجبور به کاهش تولید کند، باید این کار را تسهیل کند.

برخی تولیدکنندگان نفت روسیه می گویند این کشور احتمالا با یک قرارداد سه جانبه با آمریکا و عربستان موافقت می کند.