موافقت شورای فقهی بانک مرکزی با ابزار جدید سیاست‌گذاری پولی

موافقت شورای فقهی بانک مرکزی با ابزار جدید سیاست‌گذاری پولی
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، «سیدعباس موسویان» عضو و سخنگوی شورای فقهی بانک مرکزی اظهار کرد: ورق ودیعه، سندی است که نشان می‌دهد بانک مرکزی مبلغ معینی را از ودیعه‌گذار به‌عنوان ودیعه دریافت کرده و متعهد است آن مبلغ را تا سررسید نگهداری و در سررسید، با رعایت حفظ قدرت خرید به دارنده […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، «سیدعباس موسویان» عضو و سخنگوی شورای فقهی بانک مرکزی اظهار کرد: ورق ودیعه، سندی است که نشان می‌دهد بانک مرکزی مبلغ معینی را از ودیعه‌گذار به‌عنوان ودیعه دریافت کرده و متعهد است آن مبلغ را تا سررسید نگهداری و در سررسید، با رعایت حفظ قدرت خرید به دارنده سند مزبور باز گرداند.

موسویان درخصوص سازوکار اوراق ودیعه افزود: روش کار در اوراق مذکور به این صورت است که بانک مرکزی اوراق ودیعه را منتشر کرده و اوراق مزبور را از طریق بانک‌های عامل به متقاضیان عرضه می‌کند. بانک‌ها با واگذاری اوراق ودیعه، وجوه متقاضیان را به‌عنوان ودیعه جمع‌آوری و به بانک مرکزی منتقل می‌کنند. بانک مرکزی متعهد است آن وجوه را در چارچوب سیاست‌های پولی بلوکه کرده و در سررسید با رعایت حفظ قدرت خرید، به صاحبان اوراق برگرداند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.