مهلت ۶۰ روزه مجلس برای حذف دلار از مبادلات اقتصادی

مهلت ۶۰ روزه مجلس برای حذف دلار از مبادلات اقتصادی
خلاصه اخبار

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از طرحی خبر داد که طبق آن فرصت ۶۰ روزه برای حذف سریع تر دلار از مبادلات اقتصادی بین کشورها در نظر گرفته شده است

به گزارش سیگنال به نقل از عصر بورس، محمود بهمنی با اشاره به طرح نمایندگان برای حذف دلار از معاملات به خانه ملت گفت: با توجه به تحریم ایران و رصد نقل و انتقالات ارزی در مبادلات با کشورهای دیگر توسط آمریکا، باید از سیستم مبادلات با دلار خارج شویم.

مهلت ۶۰ روزه مجلس برای حذف دلار از مبادلات اقتصادی

وی افزود: در زمان بسته بودن حساب ارزی ایران، نقل و انتقالات از طریق ارزهای دیگر و مبادلات یا پیمان های دو یا چند جانبه را با کشورهای مختلف به ویژه کشورهای همسایه انجام دهیم و در صورت مبادله کالا با کشورهای دیگر باید ارز یکدیگر را بپذیریم و پس از چند ماه ارزهای دریافتی را مبادله کنیم.

بهمنی با اشاره به اینکه ایران با برخی کشورها قرارداد همکاری اقتصادی با ارزهای رایج را امضاء کرده ، گفت: در طرح حذف دلار از مبادلات بین کشورها فرصت ۶۰ روزه در نظر گرفته شده و پس از تصویب ، نباید تعطل کرد و هیچ مبادله ای با دلار انجام نداد.

منبع : asrbourse.ir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.