منطقه گوانگشی در جنوب چین به دنبال استفاده از تجارت برون مرزی با یوان دیجیتال است

منطقه گوانگشی در جنوب چین به دنبال استفاده از تجارت برون مرزی با یوان دیجیتال است

بر اساس گزارش رسانه دولتی محلی گوانگشی دیلی، گوانگشی، منطقه جنوبی چین در سطح استانی، در حال تحقیق در مورد امور مالی فرامرزی، پلت فرم های خدمات زنجیره تامین و برنامه های کاربردی e-CNY است.

بر اساس این گزارش، منطقه خودمختار گوانگشی که اغلب به عنوان دروازه ای برای تجارت اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) دیده می شود قصد دارد از گردش فرامرزی سرمایه حمایت کند.

این در حالی است که مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای (RCEP) یک توافق تجارت آزاد بین چین، هفت کشور آسه آن، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و نیوزیلند از اول ژانویه اجرایی شد.

چین قبلاً استفاده فرامرزی از یوان دیجیتال را آزمایش کرده است. به عنوان مثال، شنژن که بخشی از منطقه به اصطلاح خلیج بزرگ است، سیاستی را برای تخصیص 10 میلیون یوان (1.57 میلیون دلار آمریکا) در هر سال برای پاداش دادن به شرکت هایی که پروژه های فرامرزی e-CNY را در شهر اجرا می کنند، آغاز کرده است.

یکی دیگر از قطب های مهم برای e-CNY فرامرزی، استان هاینان در جنوب چین است، جزیره ای که مدت هاست یک مقصد توریستی محبوب بوده است و مقامات مرکزی قصد دارند آن را به یک مرکز تجارت آزاد مانند هنگ کنگ تبدیل کنند. همانطور که استان در برنامه پنج ساله استانی خود مشخص کرده است، استان فشار زیادی برای آزمایش استفاده فرامرزی e-CNY برای تقویت تجارت واردات و صادرات در پنج سال آینده انجام می دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.