ممنوعیت خرید ارز دیجیتال با اپل کارت (Apple Card)

ممنوعیت خرید ارز دیجیتال با اپل کارت (Apple Card)
خلاصه اخبار

شرکت اپل در قرارداد صدور کارت اعتباری خود بندی آورده که به موجب آن خرید رمزارز با استفاده از Apple Card ممنوع است.

بر طبقِ قرارداد صدور اَپل ‌کارت، کاربران اجازه ندارند برای خرید رمزارز از خدمات کارت‌های اعتباری این شرکت استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت خدمات بانکداری و سرمایه‌گذاری گُلدمَن ساکس روز دوم ژوئیه قرارداد صدور اَپل‌کارت را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، شرکت اَپل با مشارکت شرکت گُلدمَن ساکس، به عنوان بخشی از یک طرح کسب‌و‌کار بزرگ‌تر، اقدام به عرضه‌ Apple Card می‌کند تا از طریق  ارائه‌ خدمات درآمد بیشتری کسب کند.

همان‌گونه که در متن قرارداد صدور این کارت آمده، خرید رمزارز زیرمجموعه‌ خدمات دریافت وجه نقد یا تراکنش نقدی قرار می‌گیرد :

« خدمات دریافت وجه نقد و معادل‌های نقدی شامل تمامی خدمات دریافت وجه نقد و تراکنش‌های  نقدی از جمله؛

  • خرید معادل‌های نقدی :چک‌های مسافرتی، ارز خارجی و رمرزارز
  • حواله‌ی پول؛ انتقال همتا به همتا، انتقال الکترونیکی وجوه یا تراکنش‌های نقدی مشابه
  • بلیط‌های لاتاری، ژتون‌های قمار کازینو ( واقعی و دیجیتالی)، یا شرط‌بندی روی مسابقات اسب دوانی یا تراکنش‌های شرط‌بندی می‌شود.»

در ادامه نیز  به ممنوع بودن خدمات دریافت وجه نقد یا معادل‌های نقدی با استفاده از اَپل‌کارت اشاره شده؛ به بیانی دیگر، خرید رمزارز با استفاده از این کارت ممنوع می باشد.

به نقل از وب‌سایت شرکت اپل، اپل کارت (Apple Card) نوعی کارت اعتباری برنامه‌ریزی شده است که تابستان امسال عرضه خواهد شد. اَپل‌کارت در گوشی های آیفون از طریق اپلیکیشن Wallet دیجیتالی و از طریق کارت‌ اعتباری تیتانیومی مشتریان که شرکت گُلدمن ساکس صادر می‌کند، ارائه می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.