مقام بانک جهانی: واقعیت بلاک چین با تبلیغات آن منطبق نیست

مقام بانک جهانی: واقعیت بلاک چین با تبلیغات آن منطبق نیست
خلاصه اخبار

خانم «آنچال آناند» در کنفرانس سالیانه‌ی Land and Poverty اعلام کرد که در بیان توانایی‌های تکنولوژی بلاکچین بزرگنمایی شده است.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، آنچال آناند (Aanchal Anand)، متخصص مدیریت اراضی در بخش «زمین و فضای جهانی» با سخنرانی در بیستمین کنفرانس سالانۀ Land and Poverty که هفته‌ی گذشته در واشنگتن برگزار شد، نسبت به پدیده‌ای که با نام «هیجان بلاک چین (Blockchain Hype)» شناخته می‌شود، انتقاد کرد.

رویتترز از وی نقل قول کرد:

«این فن‌آوری می‌تواند بزرگ و جذاب به‌نظر برسد و احتمالا می‌تواند تمامی مشکلات ما را حل کند. اما این فن‌آوری که در مورد آن بزرگنمایی شده است، هرگز با جنبه‌های تبلیغاتی خود منطبق نیست.»

وی ادامه داد:

گاهی ما در پدیده‌های رویایی گم می‌شویم اما تکنولوژی پایه می‌تواند نتایج را ارائه کند.

تیم روبوستلی (Tim Robustelli) دستیار برنامه New America که یک هئیت کارشناسی در ایالات متحده‌ آمریکا است، در این کنفرانس گفت: «تصور می‌شود تکنولوژی بلاکچین به شکل یک «گلوله‌ی جادویی» می‌تواند جنگل‌ها را نجات داده و یا مشکل گرسنگی جهان را حل کند. این تصور درست نیست.» وی افزود:

برای مثال، نمی‌توان از این تکنولوژی برای جمع‌آوری داده‌های ناپایدار و یا ناقص استفاده کرد.

املاک و مستقلات یکی از حوزه‌هایی است که طرفداران تکنولوژی بلاکچین ادعا می‌کنند با استفاده از تکنولوژی بلاکچین می‌توان مشکلات آن را رفع کرد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها استفاده‌ی واقعی از تکنولوژی بلاکچین به منظور ثبت و تایید مالکیت، در سال گذشته به‌طور آزمایشی توسط Wyoming استفاده گردید.

با این وجود، برای بسیاری بلاکچین به‌صورت یک طرح خیالی و موهوم باقی مانده است و کاربردهای آن در شرایط کنونی نسبتا محدود و پیاده‌سازی این تکنولوژی دشوار است.

کاترین بسانت (Catherine Bessant)، مدیر ارشد اجرایی بانک آمریکا (Bank of America) که موسسه‌ مالی دارای بیشترین نوآوری ثبت شده در عرصه‌ی بلاک چین به شمار می رود، در هفته‌ی جاری نسبت به آینده‌ این حوزه ابزار نگرانی کرد.

وی در گفتگو با CNBC نظر شخصی خود را در این زمینه اظهار داشت: «تمامی شرکت‌های بزرگ در حوزه‌ی تکنولوژی از تکنولوژی بلاکچین سخن می‌گویند. من از آن‌ها می‌خواهم کاربرد آن را نشان دهند. کاربرد آن را به من نشان دهید و من آن را امتحان خواهم کرد.»

نظر شما نسبت به اظهارات آنچال آناند چیست؟ آیا در اعلام کاربرد‌های تکنولوژی بلاکچین بزرگنمایی شده است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.