مقام امریکایی: واشنگتن میخواهد ایران در برجام بماند

مقام امریکایی: واشنگتن میخواهد ایران در برجام بماند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، خبرنگار پایگاه آمریکایی پولیتیکو در حساب توئیتری خود به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که واشنگتن اصولا به دنبال آن است که ایران در برجام بماند. پیش از این مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا اولین واکنش را به اقامایران برای کاهش بیشتر تعهداتش در چارچوب برجام اتخاذ […]

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، خبرنگار پایگاه آمریکایی پولیتیکو در حساب توئیتری خود به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که واشنگتن اصولا به دنبال آن است که ایران در برجام بماند.

پیش از این مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا اولین واکنش را به اقامایران برای کاهش بیشتر تعهداتش در چارچوب برجام اتخاذ کرده بود.

پامپئو در توئیتر نوشت: «اقدام جدید ایران برای توسعه برنامه هسته‌ای خود به انزوای بیشتر و تحریم‌های بیشتر علیه این رژیم منجر خواهد شد. کشورها بایستی معیار قدیمی عدم‌ غنی‌سازی را برای برنامه هسته‌ای ایران احیا کنند. رژیم ایران در صورت تسلیح به جنگ‌افزارهای هسته‌ای خطری بزرگتر برای دنیا خواهد بود.»

جمهوری اسلامی ایران تاکنون در دو گام از تعهدات خود  در برجام کاسته و از امروز یکشنبه (16 تیرماه) یک ضرب‌الاجل 60 روزه دیگر برای محقق شدن تعهدات سایر طرف‌ها صادر کرده است. تهران گفته در صورتی که تغییری در وضعیت ایجاد نشود از 60 روز دیگر گام سوم را اجرایی خواهد کرد.

برچسب‌ها