معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان
خلاصه اخبار

صندوق های سرمایه گذاری سهامی یکی از گزینه های مطلوب سرمایه گذاری در شرایط تورمی برای سرمایه گذاران محافظه کار است. امروز به معرفی یکی از این صندوق ها می پردازیم؛ صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان

صندوق سرمایه گذاری در سهام مشترک نقش جهان فعالیت خود را در 1389/4/20 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار و ثبت نزد اداره ثبت شرکت ها آغاز کرد. عملکرد این صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است. فعالیت این صندوق تحت نظارت سبا انجام شده و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد.

مشخصات صندوق

نوع صندوق: در سهام / بزرگ
آغاز فعالیت: 20/7/1389
مدیر: صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان
مدیر ثبت:
شناسه ملی: 10320832729
متولی: شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی
مدیر سرمایه گذاری: میثم عیسی زاده، رضا نیازی، محمد رضا اسداللهی
حسابرس: موسسه حسابرسی و خدمات مالی فاطر
ضامن نقد شوندگی:
ضامن سودآوری:
عمر صندوق: 3067 (8 سال و 5 ماه)
تلفن: 021-88737367
سایت صندوق: http://www.jahanfund.com

مدیریت دارایی های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق صورت می گیرد. سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعداز ارایه درخواست صورت می گیرد. ضامن صندوق پرداخت وجوه سرمایه گذران حداکثر ٧ روز پس از ارایه درخواست ابطال را ضمانت کرده است.

عملکرد صندوق

قیمت صدور و ابطال واحد های سرمایه گذاری صندوق

اکثر صندوق های سهامی به سبب چیدمان ترکیب دارایی­ هایشان که عمدتا متشکل از سهام است، از تغییرات شاخص کل پیروی می کنند. همانطور که مشاهده می کنید قیمت واحد های صندوق مشترک نقش جهان همانند بورس با فشار تورم، افزایش پیدا کرده است.

ارزش خالص دارایی (NAV) هر واحد و تعداد واحد های سرمایه گذاری صندوق
مقایسه بازدهی صندوق مشترک نقش جهان با شاخص کل (صندوق مشترک نقش جهان 94.52 درصد، شاخص کل 68.7 درصد)

ترکیب دارایی صندوق

صندوق های سرمایه گذاری سهامی از طرف سازمان بورس ملزم به سرمایه گذاری حداقل 70 درصد از دارایی های خود در سهام (شامل سهام، حق تقدم و اختیار معامله) می باشند.

اوراق مشارکت سپرده بانکی وجه نقد سهام پنج سهم با بیشترین وزن سایر دارایی ها
0.48 10.35 0.13 42.18 43.65 3.21

این صندوق سهامی مجموعا 86 درصد از دارایی خود را به سهام و 11 درصد را به اوراق با درآمد ثابت اختصاص داده است. بنابراین بررسی تغییرات شاخص های بورس (کل و هم وزن) و همچنین پنج سهم با بیشترین وزن این صندوق به سرمایه گذاران توصیه می شود.

سهم صنایع در ترکیب صندوق

سهم صنایع در ترکیب صندوق
محصولات شیمیایی فلزات اساسی صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله استخراج کانه های فلزی سایر محصولات کانی غیر فلزی قند و شکر حمل و نقل آبی
21.43 12.17 11.21 9.48 8.49 7.5 6.62

جایگاه رقابتی در میان صندوق های سرمایه گذاری

برای اینکه دید بهتری نسبت به مدیریت صندوق داشته باشید، نگاهی به رتبه ی این صندوق بر اساس شاخص های بازدهی، میانگین خالص ارزش دارایی، میزان ورود و خروج سرمایه و تغییر خالص ارزش دارایی صندوق انداخته ایم. بازه زمانی این تحلیل یکساله از اسفند سال 1396 تا اسفند 1397 بوده و رتبه بندی میان صندوق های سرمایه گذاری “در سهام” انجام شده است.

خالص ارزش دارایی صندوق

خالص ارزش دارایی صندوق

خالص ارزش دارایی صندوق مشترک نقش جهان 9 میلیارد و 800 میلیون تومان در اسفند 1396 به 16 میلیارد و 260 میلیون تومان رسیده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.