معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری مشترک دماسنج

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری مشترک دماسنج
خلاصه اخبار

صندوق های سرمایه گذاری در سهام، پر ریسک ترین و البته پر بازده ترین صندوق های سرمایه گذاری هستند. امروز به معرفی و بررسی عملکرد یکی از این صندوق ها می پردازیم؛ صندوق سرمایه گذاری مشترک دماسنج

صندوق سرمایه گذاری مشترک دماسنج صندوق سرمایه گذاری مشترک دماسنج با شماره 11186 در تاریخ 97/6/2 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت خود را آغاز کرد. مدیریت دارایی های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق صورت می گیرد. سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعد از ارایه درخواست صورت می گیرد. ضامن صندوق پرداخت وجوه سرمایه گذران حداکثر ٧ روز پس از ارایه درخواست ابطال را ضمانت کرده است.

نکته مهم) کلیه اعداد و ارقام مطرح شده در تاریخ نگارش این مطلب (1397/12/11) یا تاریخ منبع آن اعتبار دارد و نباید به عنوان معیار سرمایه گذاری شما قرار گیرد.

نوع صندوق: در سهام / کوچک
آغاز فعالیت: 1392/7/20
مدیر: کارگزاری بورسیران
مدیر ثبت:
شناسه ملی: 14003680344
متولی: موسسه حسبرسی و خدمات مالی همیار حساب
مدیر سرمایه گذاری: سهند جلال سهندی
حسابرس: موسسه حسابرسی آزمون پردازه ایران مشهود
ضامن نقد شوندگی: ندارد
ضامن سودآوری: ندارد
عمر صندوق: 1957 روز (5 سال و 4 ماه)
تلفن: 021-88317679
سایت صندوق: http://www.dsfund.ir

عملکرد صندوق سرمایه گذاری مشترک دماسنج

نمودار قیمت صدور، ابطال و آماری واحد های صندوق

افزایش قیمت واحد های این صندوق همراه با فشار تورمی افزایش پیدا کرده است با این حال با ورود به دوره رکودی بورس در پاییز 97 افت قیمت را تجربه کرده است. پس از این شاهد افزایش ارزش واحد های سرمایه گذاری هستیم که علاوه بر رشد صنایع بورسی، به دلیل کاهش تعداد واحد های صندوق نیز می باشد.

نمودار تعداد و ارزش واحد های صندوق

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری مشترک دماسنج

مهمترین رکن صندوق های سهامی، مدیر سرمایه گذاری آن است چرا که اجرای سیاست ها و خط مشی های صندوق که در امید نامه مشخص شده است به عهده او می باشد. یکی از معیار های بررسی عملکرد صندوق، تطبیق ترکیب دارایی ها با تحلیل اقتصاد کلان است.

ترکیب دارایی صندوق مشترک دماسنج

یکی از مواردی باید در تحلیل سرمایه گذاران از صندوق های سرمایه گذاری سهامی قرار گیرد، سهم صنایع در ترکیب دارایی آن هاست چرا که این صندوق ها بخش عمده ای از دارایی خود را در سهام سرمایه گذاری می کنند.

سهم صنایع در ترکیب دارایی صندوق مشترک دماسنج
پنج سهم با بیشترین وزن صندوق مشترک دماسنج
نمودار خالص ارزش دارایی صندوق مشترک بورسیران

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.