معرفی و بررسی عملکرد صندوق مشترک خوارزمی

معرفی و بررسی عملکرد صندوق مشترک خوارزمی
خلاصه اخبار

صندوق مشترک خوارزمی یکی از انواع صندوق های سهامی است. در این مطلب به معرفی صندوق مشترک خوارزمی و بررسی بازده آن در ادوار گذشته خواهیم پرداخت.

به گزارش سیگنال صندوق مشترک خوارزمی با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) به عنوان صندوق سرمایه‌گذاری فعالیت خود را آغاز کرد. این صندوق از نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام است و اکثر وجوه خود را صرف خرید سهام و حق تقدم خرید سهام می‌کند.

مدیریت دارایی های صندوق مشترک خوارزمی که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه‌گذاری صندوق صورت می گیرد. سرمایه‌گذاران در ازای سرمایه‌گذاری در این صندوق گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعد از ارائه درخواست صورت می گیرد. ضامن صندوق پرداخت وجوه سرمایه‌گذران حداکثر هفت روز پس از ارایه درخواست ابطال را ضمانت کرده است.

ارکان صندوق مشترک خوارزمی

مدیر صندوق شرکت سبدگردان الگوریتم
مدیران سرمایه گذاری حامد قرباني، نجيبه خوشرو، شيرين معطر طهراني
ضامن نقدشوندگی سرمایه گذاری آتی نگر سپهر ایرانیان
حسابرس آزمون پرداز ایران مشهود
متولی موسسه حسابرسی و خدمات مالی همیار حساب

معرفی مدیر صندوق

شرکت سبدگردان الگوریتم به صورت سهامی خاص در چارچوب قانون تجارت و با هدف مدیریت حرفه ای وجوه آحاد جامعه در بازار سرمایه، تأسیس خواهد شد. این شرکت به عنوان یک نهاد مالی، در فهرست شرکتهای ثبت شده نزد سازمان بورس درج گردید. شرکت سبدگردان الگوریتم با سرمایه اولیه ۲۰ میلیارد ریال مشتمل بر ۲۰ میلیون سهم ۱۰۰۰ ریالی با نام تاسیس شده است.

سرمایه شرکت طی یک مرحله افزایش سرمایه در سال ۱۳۹۷ به مبلغ ۱۵۰ میلیارد ريال رسیده است. در حال حاضر، شرکت سرمایه گذاری آتی نگر سپهر ایرانیان، سهامدار عمده شرکت سبدگردان الگوریتم بوده و مرکز اصلی شرکت در تهران می‌باشد. شرکت سبدگردان الگوریتم در حال حاضر مدیریت صندوق مشترک خوارزمی و صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی آینده‌نگر توسعه سینا را بر عهده دارد.

مشخصات صندوق مشترک خوارزمی در تاریخ 97/12/07

خالص ارزش دارایی (میلیارد ریال) 266
دوره پرداخت سود ندارد
تاریخ آغاز فعالیت 11/04/1390

میانگین ترکیب دارایی صندوق در یکسال گذشته

معرفی صندوق مشترک خوارزمی

رتبه بندی صندوق به لحاظ اندازه در تاریخ 97/12/07

در بین کل صندوق ها 76
در بین صندوق های هم گروه 14

بازده صندوق در ادوار گذشته

بازده ماهانه 0.03%
بازده فصلی 2%
بازده سالیانه 77%

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.