معرفی صندوق سرمایه گذاری مختلط ارمغان یکم ملل

معرفی صندوق سرمایه گذاری مختلط ارمغان یکم ملل
خلاصه اخبار

صندوق های مختلط شاید یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری در شرایط عدم اطمینان به آینده اقتصاد کلان باشند. با این مقدمه امروز به معرفی صندوق سرمایه گذاری مختلط ارمغان یکم ملل می پردازیم.

صندوق سرمایه گذاری مختلط ارمغان یکم ملل در تاریخ 17/3/1390 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت خود را آغاز کرد.

نکته مهم) کلیه اعداد و ارقام مطرح شده در تاریخ نگارش این مطلب (7/12/1397) یا تاریخ منبع آن اعتبار دارد و نباید بعنوان معیار سرمایه گذاری شما قرار گیرد.

اطلاعات کلی صندوق

نوع صندوق: مختلط / بزرگ
آغاز فعالیت: 1390/5/16
مدیر: سبدگردان پاداش سرمایه
مدیر ثبت: موسسه مالی و اعتباری ملل
شناسه ملی: 10320617848
متولی: مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه
مدیر سرمایه گذاری: چیچک نوری
حسابرس: موسسه حسابرسی بیات رایان
ضامن نقد شوندگی: ندارد
ضامن سودآوری: ندارد
عمر صندوق: 2760 (7 سال و 6 ماه)
تلفن: 021-84341000
سایت صندوق: http://www.armaghanemelal.com
سایت اختصاصی در رسام: http://toosfund.rasamfunds.com/

بد نیست اشاره کنیم فعالیت این صندوق تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار انجام شده و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. همچنین مدیریت دارایی های صندوق که عمدتا شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق انجام می شود. تغییر مدیر سرمایه گذاری صندوق هایی که درصد بالایی از پورتفوی شان به سرمایه گذاری در سهام اختصاص دارد، بسیار حائز اهمیت است و سرمایه گذاران باید این تغییرات را به دقت دنبال کنند.

سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعد از ارایه درخواست صورت می گیرد. ضامن صندوق پرداخت وجوه سرمایه گذران حداکثر ٧ روز پس از ارایه درخواست ابطال را ضمانت کرده است.

بررسی عملکرد صندوق

نمودار بازدهی قیمت صدور، ابطال و آماری صندوق سرمایه گذاری ارمغان یکم ملل

صندوق های سرمایه گذاری مختلط از آنجایی که درصد متوسطی از ترکیب دارایی خود را به سرمایه گذاری اوراق تاثیر پذیر از شرایط تورمی همانند سهام اختصاص می دهند، با سرعت کمتری تورم قیمت ها را دنبال می کنند. اما از طرفی در شرایط رکودی نیز به دلیل سرمایه گذاری نیمی دیگر از دارایی خود در اوراق با درآمد ثابت، از فشار افت قیمت ها تا حدودی در امان هستند. توجه داشته باشید قیمت هر واحد سرمایه گذاری علاوه بر تاثیر پذیری از تغییرات ارزش پورتفوی، تابع تعداد واحد های صندوق نیز هست.

ترکیب دارایی صندوق ارمقان یکم ملل

پنج سهم با بیشترین وزن بیش از 45 درصد کل دارایی صندوق را به خود اختصاص دادند که بر اساس افشای پورتفوی ماهانه، به ترتیب به سرمایه گذاری در سهام شرکت های پالایش نفت اصفهان (شپنا)، نفت لاوان (شاوان)، نفت سپاهان (شسپا)، پتروشیمی خارک (شخارک) و داده گستر عصر نوین های وب (های وب) مرتبط است.

سهم صنایع در سبد دایی های صندوق سرمایه گذاری ارمغان یکم ملل

بررسی سهم صنایع در پورتفوی این صندوق سرمایه گذاری نیز صحتی بر این مدعاست که ترکیب دارایی صندوق حور محور صنایع نفتی بورس تهران چیده شده است. به گونه ای که مجموع سرمایه گذاری در دو صنعت فرآورده های نفتی و محصولات شیمیایی به تنهایی 43 درصد از کل دارایی صندوق را به خود اختصاص می دهد. بنابراین از نوسانات قیمت نفت و مشتقات، عملکرد واحد های پالایشی و خصوصا کرک اسپرد واحد های پالایشی به مقدار زیادی تاثیر پذیر است.

خالص ارزش دارایی صندوق سرمایه گذاری ارمغان یکم ملل

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.