معرفی و بررسی عملکرد صندوق مشترک اندیشه خبرگان سهام

معرفی و بررسی عملکرد صندوق مشترک اندیشه خبرگان سهام
خلاصه اخبار

صندوق های سرمایه گذاری در سهام از جمله ابزارهای سرمایه گذاری پر بازده و در عین حال پر ریسک می باشند. در همین راستا در این مطلب به معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری اندیشه خبرگان سهام خواهیم پرداخت.

صندوق سرمایه‌گذاری اندیشه خبرگان سهام با شماره ثبت 11334 در تاریخ 1394/03/09 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت خود را آغاز کرد. عملکرد این صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است.

مشخصات صندوق مشترک اندیشه خبرگان سهام

نوع صندوق: در سهام / کوچک
آغاز فعالیت: 1394/03/09
مدیر: کارگزاری خبرگان سهام
مدیر ثبت:
شناسه ملی: 14004926180
متولی: شرکت مشاور سرمایه گذاری تامین سرمایه نوین
مدیر سرمایه گذاری: محمد خیری
حسابرس: موسسه حسابرسی سامان پندار
ضامن نقد شوندگی: ندارد
ضامن سودآوری: ندارد
عمر صندوق: 1381 روز (3 سال و 9 ماه)
تلفن: 021-42382
سایت صندوق: http://www.khobreganfund.com
سایت اختصاصی صندوق در رسام:http://khobreganfund.rasamfunds.com

فعالیت این صندوق تحت نظارت سبا انجام شده و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. مدیریت دارایی های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق صورت می گیرد. سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعد از ارایه درخواست صورت می گیرد.

بررسی عملکرد صندوق مشترک اندیشه خبرگان سهام

معرفی و بررسی عملکرد صندوق مشترک اندیشه خبرگان سهام
قیمت صدور و ابطال واحدهای سرمایه گذاری صندوق
قیمت صدور هر واحد صندوق سرمایه گذاری: قیمت ابطال هر واحد صندوق سرمایه گذاری:
234,759  تومان 232,971  تومان

صندوق های سرمایه گذاری در سهام به دلیل الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار، در صورت برخورداری از مدیریت صحیح می توانند از موقعیت های خوب بازار سرمایه به درستی استفاده کنند. چرا که قوانین دست و پا گیر کمتری نسبت صندوق های دیگر به آن ها اعمال می شود.

ترکیب دارایی صندوق مشترک اندیشه خبرگان سهام

معرفی و بررسی صندوق مشترک اندیشه خبرگان سهام
بر این اساس ترکیب دارایی های صندوق (بر حسب درصد) عبارتست از:
اوراق مشارکتسپرده بانکی وجه نقد سهامپنج سهم با بیشترین وزنسایر دارایی ها
0.00 24.92 0.00 24.36 46.53 4.19

بر اساس قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار، صندوق های سرمایه گذاری در سهام باید حداقل 70 درصد از دارایی خود را به سهام (سهام، حق تقدم و اختیار معامله) اختصاص دهند. بر این اساس صندوق مشترک اندیشه خبرگان سهام 71 درصد از دارایی خود را در سهام سرمایه گذاری کرده است. که رعایت این کف از طرف مدیر سرمایه گذاری نشان از تشکیک سیاست های این صندوق نسبت به آینده روشن بورس تهران می باشد.

معرفی و بررسی صندوق مشترک اندیشه خبرگان سهام
پنج صنعت با بیشترین سهم در ترکیب دارایی
فرآورده نفتی، کک و سوخت هسته ایاستخراج کانه های فلزیاطلاعات و ارتباطاتقند و شکرسیمان، آهک و گچ
19.29 12.69 10.92 10.60 7.38

بتای صندوق سرمایه گذاری اندیشه خبرگان سهام نسبت به شاخص 0.91 است. این بدین معنی است که پورتفوی این صندوق تدافعی چیده شده و متناسب با دید نه چندان مثبت مدیر این صندوق نسبت به آینده بورس تهران است.

معرفی و بررسی صندوق مشترک اندیشه خبرگان سهام

بر اساس تصویر بالا روند روزانه ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری اندیشه خبرگان سهام مشخص شده است. این روند روزانه تغییرات در ترکیب دارایی های صندوق نشان می دهد که انتقال منابع از سهام در آبان ماه به سمت سپرده بانکی بوده است.

معرفی و بررسی صندوق مشترک اندیشه خبرگان سهام

خالص ارزش دارایی صندوق مشترک اندیشه خبرگان سهام

معرفی و بررسی صندوق مشترک اندیشه خبرگان سهام

خالص ارزش دارایی این صندوق سرمایه گذاری از 5 میلیارد و 100 میلیون تومان در اسفند 96 به 6 میلیارد و 60 میلیون تومان رسیده که البته عمدتا از جانب افزایش قیمت دارایی پایه (سهام، سپرده بانکی و…) در موج تورمی تابستان 97 است.

جایگاه رقابتی در میان صندوق های سرمایه گذاری

برای اینکه دید بهتری نسبت به مدیریت صندوق داشته باشید، نگاهی به رتبه ی این صندوق بر اساس شاخص های بازدهی، میانگین خالص ارزش دارایی، میزان ورود و خروج سرمایه و تغییر خالص ارزش دارایی صندوق انداخته ایم. بازه زمانی این تحلیل یکساله از اسفند سال 1396 تا اسفند 1397 بوده و رتبه بندی میان صندوق های سرمایه گذاری “در سهام” انجام شده است.

معرفی و بررسی صندوق مشترک اندیشه خبرگان سهام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.