معرفی سبدگردان ترنج

معرفی سبدگردان ترنج
خلاصه اخبار

شرکت مشاور سرمایه گذاری ترنج، نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس است که خدمات متنوعی شامل مشاوره سرمایه گذاری، مدیریت صندوق های متنوع و سبدگردانی اختصاصی را در اختیار سرمایه گذاران گذاشته است. سرویس سبدگردانی اختصاصی شرکت ترنج، در 4 سطح ریسک متفاوت انجام میپذیرد: سبد آسایش: در این سبد، حتما 70 درصد دارایی سرمایه […]

شرکت مشاور سرمایه گذاری ترنج، نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس است که خدمات متنوعی شامل مشاوره سرمایه گذاری، مدیریت صندوق های متنوع و سبدگردانی اختصاصی را در اختیار سرمایه گذاران گذاشته است.

سرویس سبدگردانی اختصاصی شرکت ترنج، در 4 سطح ریسک متفاوت انجام میپذیرد:

  • سبد آسایش: در این سبد، حتما 70 درصد دارایی سرمایه گذاران در اوراق بدون ریسک با نرخ سود تضمین شده سرمایه گذاری میشود، و تنها 30 درصد سرمایه به اوراق دارای ریسک (سهام و حق تقدم سهام) اختصاص داده میشود. این سبد برای کسانی مناسب است که به شدت ریسک گریز بوده و تمایل دارند لااقل اصل سرمایه آنها حفظ شود.
  • سبد اعتدال: در این سبد مدیر سبد اختیار دارد که 20 الی 80 درصد سرمایه را به اوراق دارای ریسک اختصاص دهد و مابقی دارایی به اوراق بدون ریسک تخصیص داده میشود. این سبد برای افرادی که ریسک متعادل دارند مناسب است.
  • سبد تلاش: در این سبد تمام سرمایه به اوراق دارای ریسک اختصاص می یابد. این سبد در بلندمدت به طور میانگین بازدهی مشابه با شاخص بورس را خواهد داشت و مدیر سبد تلاش میکند عملکردی بهتراز آن را کسب کند.
  • سبد تپش: در این سطح، مدیر سبد علاوه بر دارایی اولیه سبد، برای مشتریان اعتبار دریافت میکند و اقدام به خرید اعتباری میکند. این موضوع ریسک سرمایه را به شدت افزایش میدهد. لذا این سبد برای افرادی که بیش از حد ریسک پذیر هستن، مناسب است

پلن‌های کارمزدی

کارمزد خدمت سبدگردانی به دو نوع تقسیم میشود:

  • الف) کارمزد مدیریت (ثابت) : این کارمزد به صورت روزشمار محاسبه میشود. مقدار آن 2 درصد ارزش سهام موجود در سبد است. چنانچه صندوق های شرکت ترنج (سرو، افران، زیتون، انار) در سبد سرمایه گذار خریداری شوند، هیچ کارمزدی نخواهند داشت.
  • ب) کارمزد عملکرد (متغیر) : این کارمزد در پایان هر سال از قرارداد محاسبه میشود. مقدار آن 20 درصد از سود مازاد بر نرخ مانع است. نرخ مانع برای قرارداد 20 درصد است. به طور مثال اگر در یک سال از قرارداد، 50 درصد بازدهی برای سبد کسب شود، 20 درصد آن برای مشتری است. مقدار مازاد بر آن یعنی 30 درصد باقیمانده، به نسبت 80 به 20 بین مشتری و شرکت سبدگردان تقسیم میشود، یعنی 30%*20% = 6% مقدار کارمزد عملکرد شرکت سبدگردانی خواهد بود و مابقی برای مشتری است.

چنانچه آورده اولیه سرمایه گذاران مبلغی بالای 10 میلیارد تومان باشد، کارمزدها به صورت پلکانی کاهش می یابد. (توضیحات تکمیلی در طول مراحل ثبت نام به سرمایه گذار داده می شود)

فرم ها و مدارک مورد نیاز ثبت نام سبدگردانی:
1- ثبت نام در سجام
2- تکمیل فرم پرسشنامه
3- تصویر کارت ملی (پشت و رو) و شناسنامه (صفحه اول و توضیحات)
4- مدرکی که محل سکونت سرمایه گذار را از آن بتوان شناسایی کرد (قبوض خدماتی، سند ملکی، اجاره نامه و …)
5- فیش واریز مبلغ 10 میلیون تومان اولیه
6- قرارداد امضا شده
7- اگر مشتری مایل به انتقال سهام به عنوان دارایی اولیه هست، فرم انتقال سهام