معاون وزیر: وفور کالا در کشور وجود دارد

معاون وزیر: وفور کالا در کشور وجود دارد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،چهارشنبه شب در دیدار با رییسان اتحادیه های صنفی در اتاق اصناف تبریز گفت: موضوع نایاب شدن کالا در سطح بازار غیرقابل قبول بوده و با کمک اصناف کالاهای مورد نیاز مردم در اختیار آنان قرار می‌گیرد. وی افزود: با کمک و همت اصناف نقشه‌های دشمنان با ابزار تحریم برای […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،چهارشنبه شب در دیدار با رییسان اتحادیه های صنفی در اتاق اصناف تبریز گفت: موضوع نایاب شدن کالا در سطح بازار غیرقابل قبول بوده و با کمک اصناف کالاهای مورد نیاز مردم در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

وی افزود: با کمک و همت اصناف نقشه‌های دشمنان با ابزار تحریم برای کمبود میزان کالاهای اساسی در سطح عرضه نقش برآب شده است.

وی با تاکید بر پذیرش مکانیزم عرضه و تقاضا در بازار، اظهار داشت: مدیریت بازار باید بر عهده بازاریان باشد و ظلم در حق بازاریان در هیچ سطحی قابل قبول نیست.

معاون امور بازرگانی داخلی وزیر صنعت معدن تجارت با اشاره به اینکه آرامش امروز بازار مدیون ایثار اصناف است،  گفت: دخالت در کار اصناف و روند داد و ستد پذیرفته نیست و باید مدیریت بازار به اصناف واگذار شود.

قبادی، اصناف را دلسوز مردم دانست و ادامه داد: قبل از آنکه اقدامی از سوی دولت برای نظارت بر قیمت کالاها انجام شود،  بازاریان با در نظر گرفتن شرایط مردم از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها جلوگیری خواهند کرد.

وی نصب برچسب قیمت بر روی کالاها را ضرورزی دانست و یادآوری کرد: افزایش بهره‌وری و جلوگیری از تخلف در سطح عرضه ضروری بوده و باید در رسیدگی به وضعیت صنوف بدون پروانه کسب و تسهیل دریافت پروانه توسط این واحدهای صنفی تسریع شود.

معاون امور بازرگانی داخلی وزیر صنعت معدن و تجارت از رییسان اتحادیه های صنفی خواست قبل از ارجاع پرونده های تخلف به تعزیرات حکومتی خودشان اقدام به حل و فصل تخلف و جلب نظر مشتری کنند.

قبادی، با اشاره به موضوع تامین و عرضه لاستیک مورد نیاز خودروهای باری سبک و سنگین افزود: در خصوص توزیع و عرضه این محصول هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و روسای سازمانهای صمت سراسر کشور می‌توانند در ستاد تنظیم بازار استان ها نسبت به مدیریت و توزیع این محصول اقدام کنند.

وی روز گذشته از انبارهای ذخیره سازی و شرکت های پخش کالا در تبریز بازدید کرد.