مطالعه آزمایشگاه کسپرسکی افزایش ۱۳ درصدی خرید با بیت کوین را نشان می دهد

مطالعه آزمایشگاه کسپرسکی افزایش ۱۳ درصدی خرید با بیت کوین را نشان می دهد
خلاصه اخبار

محققان شرکت امنیتی سایبری آزمایشگاه کسپرسکی می گویند که از هر ده نفر، یک نفر برای خرید آنلاین از بیت کوین و دیگر رمز ارز ها استفاده می کند.

به گزارش سیگنال به نقل از کوین ایران، محققان شرکت امنیتی سایبری آزمایشگاه کسپرسکی (Kaspersky Labs) می گویند که از هر ده نفر، یک نفر برای خرید آنلاین از بیت کوین و دیگر رمز ارز ها استفاده می کند. همچنین داده های پلتفرم راهنمای خدمات بیت کوین، Coinmap، نشان می دهد که در ۶ سال اخیر پذیرش بیت کوین و تجارت با آن ۷۰۰ درصد افزایش داشته است.

پذیرش بیت کوین در میان خرده فروشان آنلاین

بر اساس یک نظرسنجی توسط آزمایشگاه کسپرسکی، حدود 13 درصد از مردم از رمز ارز ها به عنوان یک روش پرداختی استفاده کرده اند. بیش از 12000 مصرف کننده در 22 کشور مختلف در این مطالعه شرکت کرده اند.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که استفاده از رمز ارز ها هنوز هم غیر متداول ترین روش است چرا که 81 درصد از پاسخ دهندگان می گویند که از کارت های اعتباری یا کارت های بانکی (Debit cards) برای خرید های آنلاین خود استفاده می کنند. با این حال، از دیدگاه پذیرش، وجود 13 درصد از مردم در بین کشور های مختلف که از بیت کوین استفاده می کنند، مفهوم عمیقی است.

براساس این نتایج، Vitaly Mzokov از اعضای آزمایشگاه کسپرسکی گفت:

«با وجود سقوط قیمت رمز ارز ها، هنوز تمایل زیادی برای انجام معاملات دیجیتال میان مشتریان وجود دارد. تحقیقات ما روی مصرف کنندگان نشان داده که 13 درصد مردم از رمز ارز ها به عنوان یک روش پرداختی استفاده کرده اند، که نتیجه ی شگفت انگیزی است».

در سال 2018 قیمت رمز ارز ها بیش از 80 درصد کاهش یافت. با این حال به نظر می رسد تعدادی از خریداران اینترنتی برای استفاده از رمز ارز ها مشکلی ندارند و مهمتر از همه، بازار خرده فروشی آنلاین از پذیرش رمز ارز ها فاصله نگرفته اند.

این نتایج همچنین برخلاف تبلیغاتی است که می گویند رمز ارز ها مزیتی برای خرده فروشی آنلاین ایجاد نمی کنند. منتقدانی مانند JPMorgan، تمایل دارند مردم بر این باور باشند که تجار، بیت کوین و رمز ارز ها را قبول نمی کنند و سعی می کنند آنها را پرریسک جلوه دهند.

پذیرش بیت کوین به رشد خود ادامه می دهد

در مورد سرعت پذیرش BTC، داده های Coinmap نشان می دهد که از دسامبر 2013 شرکت های پذیرنده ی بیت کوین در سراسر جهان افزایش 702 درصدی داشته اند.

طبق گفته Coinmap، در حال حاضر 14346 محل وجود دارد که حداقل یکبار BTC قبول کرده اند و 1789 مورد آن در ۶ سال گذشته ثبت شده است.

Ryan Radloff مدیر عامل Coinshares، در توییتی در روز سه شنبه (12 فوریه 2019) گفت که پذیرش بیت کوین طی ۵ سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. با افزایش پذیرش در کشورهایی مانند اکوادور و ونزوئلا، پذیرش بیت کوین در شمال آمریکای جنوبی با ۶ سال پیش بسیار متفاوت شده است.

گزارش ها نشان می دهد که این راه ها تنها به پلتفرم های خرید آنلاین محدود نیستند و برخی سازمان ها مثل گروه های Montessori و رستوران های high-end پرداخت های رمز ارزی را می پذیرند. در فروشگاه های سراسر ایالات متحده، اروپا و آسیا، علامت «Bitcoin در اینجا پذیرفته می شود» در حال از دست دادن تازگی خود است.

آیا شما از بیت کوین برای پرداخت کالا ها و خدمات آنلاین خود استفاده کرده اید؟ تجربه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.